Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kalkar?

yorumsuz
444 views

Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kalkar? Kredi kartı kullanımı günümüz şartlarında en çok tercih edilen alışveriş için kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Her bankanın anlaşmalı olduğu ya da kendine ait bir kredi kartı bulunmaktadır. Örneğin Ziraat Bankası Ve İş Bankası Maximum kredi kartını kullanmaktadır. Özellikleri hemen hemen aynı olup sadece bankalar kendi kampanyaları ile kart kullanım oranlarını artırmayı hedeflemektedir.

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı alabilmek için kredi çekerken sizden neler isteniyorsa yine aynı şartlar geçerli olmaktadır. Hatta kimi kredi kartı limitleri alabileceğiniz maksimum kredi limitinden bile yüksek olmaktadır. Düzenli ödemesini bildikten sonra ben her zaman kredi kartının faydalı bir ürün olduğunun arkasındayım. Yanınızda nakit ihtiyacı olmadan taksitli alışveriş sağlayan oldukça faydalı bir araçtır. Tabi kötüye kullanım yaparak faiz ödemek ve kredi notunuzu düşürmek tamamen sizin elinizde. Maaş bordrosu ile sizlerde limitinizin yeterli olması durumunda dilediğiniz bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Blokesi

Kredi kartlarına yapılan gecikmeli ödemelerden dolayı kart kullanımını önlemek adına bloke konulmaktadır. Hatta bazı özel bankalar sadece kart ödenmediğinde değil o bankadan kredi aldıysanız gecikmeli taksitiniz olduğu zamanlarda da kart limitinize bloke konulmaktadır. Burada yapılması gereken kartınızın en az asgari ödemesini geciktirmeden yapmaktan geçmektedir. Eğer bir kaç dönem üst üste asgari ödeme yaparsanız da kartınız nakit çekime kapanarak sade alışverişlerde aktif olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir başlıklı makalemizde Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir ve Kredi Kartını iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın