Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?

yorumsuz
163 views

Kredi Kartı Nasıl Alınır?Kredi kartına sahip olabilmek için öncelikle bir gelirinizin olması ve sicilinizin de bozuk olmaması gerekmektedir. Eğer sicilinizde başka bankalar ile yaşadığınız sorunlar yoksa sizlerde kolayca kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi kartı başvurusu, almak istenen bankanın internet sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek online olarak başvuru yapılabiliyor. İnternet üzerinden yapılan başvurularda bankanın açık olduğu saatlerde müşteri hizmetleri tarafından verilen numara aranıyor ve bilgilerinizin doğruluğunu sorguluyor. Eğer isterseniz kredi kartı adresinize kurye yoluyla ulaşabiliyor. Bankaların müşteri hizmetlerini arayarak ve bankalara direkt başvuru yaparak da kredi kartı sahibi olunabiliyor.

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?
Kredi kartı ödemeleri de tıpkı kredi ödemeleri gibi aylık olarak düzenli şekilde ödenmelidir. Eğer gecikme yaşarsanız borç bir daha ki aya devir olduğu gibi kalan para da faiz işlemeye devam edecektir. Yani 1.000 TL olan kredi kartı borcunuz 1.100 TL gibi rakamlara ulaşacaktır. Bir aylık süreçte hepsini olmasa da en az asgari ödemesini yapmanız gerekmektedir. Diğer türlü tüm dönem borcu bir daha ki aya devir olacaktır. Eğer diğer ayda borcunuzu ödemezseniz 60 gün ile 90 gün arasında banka tarafından sürekli aranacak kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bu süreçte asgari ödeme yaparsanız kartınız sadece alışverişe açılacak olup tamamını ödeyene kadar nakit avansa izin verilmeyecektir.Eğer bu 60 günden sonraki süreçte de ödeme yapmazsanız gecikmeli 3. ödemenizde geldiğinde kartınız takibe düşerek avukatlık olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Çalındığında Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde Kredi Kartı Çalındığında Ne Yapılmalı, Kredi Kartı Çalındığında Yapılması Gerekenler ve Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Bildirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın