Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?

yorumsuz
199 views

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir? Kullanımı oldukça kolay fakat sadece ödeme konusunda sıkıntı yaşatan kartlardan bir tanesi olan kredi kartları özellikle ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Eğer kredi kartı ödemelerinizde sıkıntı yaşıyorsanız özellikle ödeme günlerinizi maaş dönemlerine denk getirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunu yapabilmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. İlk olarak şubeniz den daha sonra atm ve telefon destek hattı ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. 3 Farklı dönem baz alınmaktadır kredi kartlarında ya 15-30 ya da 1-15 tarihleri ya da 25-5 tarihleri arasında size en uygun olan zaman dilimini seçebilirsiniz. Son ödeme gününü maaşınızın gününe denk getirmeyin bu şekilde erken ödeme yapmış gibi olacağınız için kredi notunuz da olumlu etkilenecektir.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı kullanımı gerekli masraflar doğrultusunda uygun olan seçeneklerle belirlenmelidir. Kullanımı belirlediğini şifrelerle basit yollardan mümkün. Ayrıca banka tarafından belirlenen limit miktarı size en uygun ödeme yöntemleri ve taksit seçenekleriyle kolaylaştırılıyor. Kullanımı ve ödeme günlerini de tamamen kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Kredi kartı ile yapacağınız harcamalar size verilen limit karşılığında gerçekleştirilir. Limitinizi bitene kadar kullanmanız mümkün ancak her ayın belirlemiş olduğunuz haftasında ödemesini gerçekleştirmelisiniz. Borç ödemesi yapılmadığı durumlarda banka tarafından hatırlatılır ve faiz tutarı yüklenebilir. Yaptığınız harcamaların belli bir kısmı da kartınızın kapanmaması için ödeme imkanınız bulunuyor. Kolaylıkla ödeme işlemi gerçekleştirilebileceği gibi kullanım seçenekleri ve limit imkanları da kendi isteğiniz ve bütçeniz doğrultusunda belirleniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Geç Ödenirse Ne Olur? başlıklı makalemizde kredi borcu gecikirse ne olur ve kredinin geç ödenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın