Kredi Kartı Harcamalarımı Nasıl Kısarım?

yorumsuz
191 views

Kredi Kartı Harcamalarımı Nasıl Kısarım? Kredi kartı harcamaları zaman zaman sorun yaratan bir borç haline gelebilir. Bunun nedeni ise harcamaların kontrol edilmesinde yaşanan sorunlardır. Kredi kartları hayatı çoğu zaman kolaylaştırır bir durumda olsa da yine de bu kartları doğru kullanmak ve limiti aşmamak gereklidir.

Harcamaları Azaltmanın Yolu Limitten Geçiyor

Kredi kartı harcamalarınızı azaltmak istiyorsanız öncelikle kredi kartı limitinizi düşürmeyi seçerek kredi kartınızı daha az kullanmanızı deneyebilirsiniz. Genelde maaşınızın iki veya üç katı olan limit sınırı aslında daha fazla olurken bankanızla görüşerek kart limitinizin düşürülmesini talep etmeniz önemli bir adımdır.

Online Alışverişlerde Ekonomik Davranın

Kredi kartı harcamaları çoğaltan önemli bir etken olarak online alışveriş siteleri gösterilmektedir. Günümüzde internetin her daim ulaşılabilir olması harcama yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Eğer kredi kartınızla bu şekilde alışverişler yapıyorsanız internet alışverişlerine kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Ya da internet alışverişleri için düşük limitli bir kredi kartıyla ekonomik ölçüde alışverişler yaparak sorun yaşamazsınız.

Eğer her türlü önlemlere rağmen harcamalarınıza engel olamıyorsanız kredi kartınızı kullanmayarak bütün alışverişlerinizi nakit olarak yapmayı denemeniz size ciddi bir yardım ve katkı sağlayacaktır. Genelde nasıl olsa öderim düşüncesi ile bilinçsiz bir şekilde kullanılmakta olan kredi kartlarını daha düzenli olarak kullanmak için ben bunu nakit param olsa alır mıyım düşüncesi ile hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer para vermeye kıyamayacağınız bir şey varsa bunu kart ile de almamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekebilir Miyim Sorgula başlıklı makalemizde Kredi Çekebilir Miyim, Kredi Çekebilir Miyim Sorgula ve Kredi Çekebilir Miyim Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın