Kredi Kartı İle Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

yorumsuz
292 views

Kredi Kartı İle Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

vergi ülkemizin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesidir. Her birey kazandığı gelir üzerinden ve aldığı hizmet üzerinden üzerine düşen vergi borcunu ödeme hükümlüdür. Vergi borcu devlete karşı yapılan en büyük suçlardan bir tanesi olarak gösterildiği günümüzde sizinde az yada çok vergi borcunuz yada trafik cezanız varsa bunu en kısa sürede ödemeye çalışın. Çünkü her şeyde olduğu gibi vergi borçlarında da ceza uygulanmaktadır. Ve her geçen gün borcunuz biraz daha artmaktadır.Eğer nakit olarak ödeme imkanınız yoksa vergi borcunu kredi kartı ile ödemeişlemi de yapabilirsiniz. Kredi kartı ile nasıl vergi borcu ödeyebilirim diye merak ediyorsanız kısaca bu konuya da değinmek istiyorum. Vergi borcunuzu kredi kartı ile ödemek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır.

1- İnternet bankacılığı ile vergi borcu ödemek 
Eğer herhangi bir bakanın İnternet ya da Telefon bankacılığını kullanıyorsanız uygulamaya giriş yaparak ödemeler – vergi ödemeleri sekmesini kullanarak ödemelerinizi dilerseniz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan tahsil edebilirsiniz. Üstelik MTV ödemelerini taksitli bir şekilde ödemenizde mümkün.

2- Gelir İdaresi Başkanlığının resmi İnternet sitesi üzerinden
Vergi borcunuzu kredi kartı ile ödemenin bir diğer yolu da Gelir İdaresi Başkanlığının resmi İnternet sitesidir. Sizlerde borcunuzu kredi kartınız üzerinden ödemek istiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesine girin ve oradan vergi borcu kredi kartı ile ödeme menüsünden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Bu 2 seçenek üzerinden benim önerdiğim İnternet bankacılığı kullanmanızdır. Tahsil edilen vergi borcu detayı hesabınızda görüneceği için dilediğiniz zaman yıllar sonra bile karşınıza borç olarak çıktığında hesabınızdan dekontu alarak borcunuzu ödediğinizi beyan edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı? başlıklı makalemizde kredi alırken sigorta zorunlu mu, kredi çekerken hayat sigortası gerekli mi ve Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın