Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

yorumsuz
1.212 views

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Artık net üzerinde alışveriş yapma çılgınlığı giderek artmaktadır. Özellikle kredi kartınızı aile bireyleriniz de kullanıyor ve sizi zor durumda bırakacak online harcamalar yapılıyorsa bunun önüne geçebilirsiniz. Siz de maddi anlamda kendinizi kontrol altında tutmak adına kredi kartınızı internet üzerinden yapılacak alışverişlere karşı kapayabilirsiniz. Bu hem maddi hemde güvenlik amacı ile bu tür uygulamaları ara ara kullanmanızda fayda var. Mesela yurt dışı alışverişini kullanıma kapatmanız yararınıza olacaktır. Yurt dışı sitelerinden alışveriş yapmıyorsanız eğer bu tür sitelerden alışveriş yapılmasını engellemek için de kredi kartını yurt dışı alışverişine kapatabilirsiniz.

Net Bankacılık İşlemleri İle Bunu Yapmak

İnternet bankacılığını kullanarak sahip olduğunuz şifre ile kartınıza dair talimatlar verebilirsiniz. Çıkan menü içerisinde işlemlerinize dair nette alışverişe kapalı özelliğini seçtiğinizde artık kredi kartınızın bu alanda kullanılmadığını ve harcama yapılmasının mümkün olmadığını da göreceksiniz. Böylece olası bir alışveriş durumlarında uyarı alabileceğinizin altını da çizmek isteriz.

Müşteri Hizmetleri Desteği

Daima sizlere yardımcı olmak adına hazır bekleyen ve telefonun sadece bir ucunda olan müşteri hizmetleri ile de talimatlarınızı sorunsuzca verebilirsiniz. Tabi bunun için sizden güvenliğinize dair bir takım bilgilerin istenmesi de muhtemeldir. Bu sayede kart kullanımını online alışverişlere kapayabilir ve bütçenizi sarsan harcamalara karşı en geçerli olan tedbiri alabilirsiniz. Sizi sarsan paralar ödemek zorunda da kalmazsınız.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Alışveriş Hastalığı başlıklı makalemizde İnternetten Alışveriş ve İnternetten Alışveriş Hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın