Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma

yorumsuz
1.532 views

Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma

Bizler için kredi kartı sunan bankalar insanların alışverişlerin de alım-satımlarında kullanması için fatura ödeme gibi hizmetleri bizlere sunmuşlardır.Tabi ki de burada çağ atlandıkça ve teknoloji arttıkça insanların da ihtiyaçları bu doğrultuda artmıştır. Tatillerini ya da iş sebebiyle yurt dışına çıkan insanların aklına gelen soru Kredi kartımı yurtdışında kullanabilir miyim? sorusu insanları düşündürmekte.

Burada aslında cevap evettir.Fakat önemli olan burada hangi bankadan kredi kartı kullandığınız. Kartlarınızda Visa ya da Master Card olması sizin için bir avantaj gözükebilir. Sizin yapmanız gereken burada hangi bankayla çalışmış olacağınız. Bankadan bankaya değişen fiyatlar uyguladıkları komisyon farkları sizin hangi bankanın kartını seçmenizde büyük etken olacaktır.İyi bir araştırma yaparak sizin hangi bankanın kartını kullanacağınıza karar verebilirsiniz.Kredi kartını alırken banka görevlisiyle yurtdışına kartın açık olup olmadığını sorarak bilgi alabilirsiniz ona göre kart seçimini yapabilirsiniz.

Burada kredi kartı seçimin de sizin en önemle dikkat edeceğiniz husus komisyonlardır. Bankaların uyguladıkları komisyon farklı sizin parasal anlamda tatmin etmeyebilir bu yüzden güzel bir araştırma yapmanız gerekir.Sizin burada zarara uğramamanız için bankaların uyguladıkları kur oranları ve aldıkları komisyonlar sizin için önemli olacak ve ona göre kredi kartı almak sizi parasal yönden rahatlatacaktır.

Eğer nakit para yanında taşımak istemiyorsanız kredi kartları sizin için avantaj olacaktır. Sonuçta yanınız da yüklü para ile gezmektense hep çalınma olasılığına karşıda kendinizi korumuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın