Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

yorumsuz
585 views

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı? Pek çok askerlik çağında ki genç ya da tecil ettiren kişiler askere gitmediğinden dolayı başvurdukları kredilerin reddedileceğini düşünürler. Ancak bu bilinen bir yanlıştır. Tecil süreniz içerisinde düzenli ve sigortalı bir işte çalışıyorsanız bankanın değerlendirmesine göre dilediğiniz krediyi kullanabilirsiniz.

Tecil Belgesi İbrazı Zorunlu

Tabi bunun için hem uzun süreden beri sigortalı olarak çalışıyor olmak hem de tecilinizin epey bir zamanı olması gerektiği şartı aranmaktadır. Aynı zamanda kredi başvurusu yaptığınızda tecil belgesini de ibraz eteniz istenecektir.

Talep Edeceğiniz Miktar Önemli

Ancak bankaların kredi verirken tüm riskleri değerlendirerek karar verdikleri de bilinmektedir. Yani yüklü miktarda bir kredi tutarı talep ettiğinizde reddedilme olasılığınız da bir hayli yüklüdür. Bankaların size ne kadar miktar bir kredi vereceğini de başvuru sırasında ve sonrasında öğrenebilirsiniz.

Askere gitmeyip, işsiz olan ve çalışmayan kişiler içinde kredi kullanma imkanının sıfır olduğu biliniyor. Sizlerde maaş aldığınız, düzenli kredi kartı ve bankacılık işlemlerini yaptığınız kurumdan kredi talebinizi ileterek sonucu kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bazen askere gitme için kredi başvurusu yapıp bunu dile getirenlerde bulunmaktadır. Bu durumda banka size kredi vermemektedir. Fakat kısa dönem yapacaksanız eğer ertelemeli kredi imkanı sağlayan bankalardan 3 ay ertelemeli kredi alabilir kalan 3 ayı da önden ödeyebilirsiniz. Bu şekilde ilk ödemeniz 6 ay sonra olacak ve rahat bir şekilde askerliğinizi yapabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Harcamalarımı Nasıl Kısarım? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Harcamalarımı Azaltma, Kredi Kartı Harcamalarımı Azaltma Yolları ve Kredi Kartı Harcamalarımı Nasıl Kısarım? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın