Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum.

yorumsuz
340 views

Bankalara kredi başvuruları yapmadan önce kredi notunun öğrenilmesi oldukça önemlidir. Çünkü, bankalar kredileri değerlendirirken kişilerin kredi notlarını önemli bir faktör olarak baz alır. Şayet kredi notunuz düşük ise, başvuruyu buna göre düzenlemeniz ve bankaya bazı teminatlar belirtmeniz gerekir. Kredi notunu öğrenmeden yapacağınız başvuruların sonuçları ise her zaman belirli riskler doğurur.

Öncelikle yapacağınız tüm kredi notu öğrenme işlemlerinin ortalama 4-5 TL gibi bir ücret karşılığında olduğunu bilmeniz gerekiyor. Zira son zamanlarda internet üzerinden birçok site ücretsiz kredi notu sorgulandığını belirtiyor. Ancak bu durum hiçbir şekilde doğru değildir ve bu siteler üzerinden hiçbir şekilde kredi notu sorgulaması yapılamıyor.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama konusunda en güvenilir yol Findeks’tir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan bir finans hizmetidir. Bu sistem, bankaların sizleri finans sektöründe nasıl gördüğünü yansıtarak, kredi notu ve diğer sicil bilgilerini sorgulama imkanı verir.

Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulamak için sisteme kayıt olmanız yeterlidir. Sisteme üye olurken ilgili banka hesap numaranız ve diğer kişisel bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra sisteme üyeliğiniz alınır. Bunun ardından 4 TL gibi bir ücret karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Findeks, Türkiye’nin önde gelen bankaları aracılığıyla kurulmuş bir sistem olması sebebiyle son derece güvenlikli bir yapıdadır. Bu konuda Findeks’in güvenlik sistemi, bankaların resmi siteleri ile benzerdir. Böylece sisteme girdiğini her bilginin saklı kalacağından ve kötü amaçlar dahilinde kullanılmayacağından emin olabilirsiniz.

Sms Kredi Notu Sorgulama

Cep telefonlarından sms yoluyla kredi notu sorgulamak da mümkün. Mobil şebeke firmaları bu anlamda hizmet vererek tek bir kısa mesaj aracılığıyla kredi notunu öğrenmenizi sağlıyor. Sms yoluyla kredi notunuzu sorgulamak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne ‘Riskim’ yazdıktan sonra TC kimlik numaranızın son 4 hanesini 4552’ye mesaj atmanız yeterlidir. Bu mesajın ardından kredi notunuz yine mesaj olarak cep telefonunuza gelecektir. Bu yolla yapılan kredi notu sorgulama işlemleri için 5 TL gibi bir ücret alınıyor. Bu ücret de cep telefonunuzdan bakiye olarak tahsil edilir.

Bir önceki yazımız olan E Devlet Şifresi İle Kredi Notu Sorgulama Olur Mu? başlıklı makalemizde e-devlet kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın