Kredi Ön Onayı Nedir?

yorumsuz
346 views

İhtiyaç halinde bankalardan kredi çekmek için taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi ürünlerinden birini almak için müracaatta bulunuruz. Yapılan müracaatlarla ilgili Finans kurumu tarafından değerlendirilerek inceleme yapılmasını kredi ön onayı yapılır. Yapılan bu değerlendirme sonucunda kredi talep eden kişiye olumlu ya da olumsuz olarak kredi cevabı verilir. Eğer bir kredi ihtiyacınız varsa doğrudan bankaya gidip kredi ön onayı yaptırmak gerekmiyor. Bunun için teknolojiyi kullanarak ister internetten isterseniz telefon bankacılığı yardımıyla müracaatta bulunabilirsiniz. Eğer daha önce bankalarla yaptığınız kredi alışverişleriniz sorunsuz bir şekilde kapatılmışsa, yani kredi notumuz iyi ise sizin için herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Kredi kayıt bürosu tarafından yapılan kayıtlar neticesinde sizin daha önceki istatistikleriniz değerlendirilir.Geçmiş dönemdeki bankalarla olan ilişkileriniz düzenli ise sorun yaşama diyorsanız kredi ön onayı kabul edilir. Böylece size talep ettiğiniz kredinin verilmesi yönünde karar verilir. Eğer kredi onayı kabul edilmezse demek ki geçmiş dönemlerdeki bankacılık işlemlerinizde aksamalar yaşanmış düzensizlik olmuş kara listeye düşmüş olabilirsiniz.

İhtiyacınız miktarınca müracaatta bulunmak için farklı bankalara girip şartları konuşmanız gerekir. Böylece her bankanın farklı uygulaması olduğu için kredi geçmişiniz olumlu olmasa bile müşteri bulmakta zorlanan bankaların çoğu müşterilerini kaybetmemek adına kredi talebinize olumlu yanıt vermektedir. Böylece kredi ön onayı kabul edilir ve Siz de eşinizi rahatça görürsünüz, ancak en başta söylediğimiz şartları unutmamak gerekir.

Kredi ön onayı nedir sorusuna yanıt vermek için anlayacağınız, sade bir şekilde yardımcı olmaya çalıştık. Umarım sizde gerekli hazırlıkları yapar ona göre kredinizi alırsınız.

Bir önceki yazımız olan İpotekli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ipotekli kredi çekmek ve İpotekli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın