Kredim Onaylandı Ama Vermediler

yorumsuz
453 views

Kredim Onaylandı Ama Vermediler. Bazı önemli ihtiyaçlar için genelde kredi çekme isteği hiç düşünmeden bankalara baş vurulan sistemdir. Kişi emekli ise kredi çekimi maaş garantisi kapsamın da çok çabuk, kabul edilir. Çalışan ise ilk olarak sigortalı çalışan olup olmadığı, maaş olarak ne kadar bir maaş aldığı ya da buna benzer bankaya gösterebileceği teminatlardır. Çalıştığı yerden maaş bordrosu istenir, tüm bilgileri evrakları toplayan kişi kredi baş vurusun da bulunduğun da onay alıp almayacağı belli olur.

Bazı işlemleri, evrakları ve bilgileri, tamam ise bankanın çalışma sistemi kapsamında uygun görülür. Bankaya göre değişen kredi verme sistemi faiz açısın dan da bankaya göre değişir. Kabul olan kredi onayı için kişiye haber verilir. Fakat bazıları onaylandığı halde bankaya gittiğinde krediniz onaylanmadı denir ve çok insan bu yüzden sıkıntı yaşar.

Sebepleri Nelerdir?

Bu durumun asıl sebebi kişinin farklı bir bankaya dahi olsa borcu var ise ve düzenli ödeme yapmadığı taktir de tüm bankalara yansıtılır. Bu sebepten onaylanan kredi çekimi gerçekleşmez. Aynı zaman da banka uygun görmediği farklı bir evrak eksikliğinde de ya da bildirdiği maaşın altında bir maaş alıyor ise, kişinin talebi kabul görmez. Bazen bankaya yanıltıcı bilgi vermekten dolayı kredi onayı alabilirsiniz ama aslında banka içi kontrolde bir onay aşamasıdır. Bu durumda da evraklarınız eksiksiz bir şekilde olmalı ve ilk beyan ettiğiniz şekilde olmalıdır. Aksi halde kredi çekemeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Kaç Olmalı? başlıklı makalemizde Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Kaç Olmalı?, Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Ne Olmalı ve Kredi Notu Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın