Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

yorumsuz
528 views
Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Maaşıma göre kaç lira kredi çekebilirim, diye merak edenlere hemen söyleyelim, bankaların en sevdiği müşteri sabit gelirli devlet memurları ya da kamu çalışanları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu müşteri tipleri bankalara olan borçlarını düzenli olarak ödemektedirler. Bankalar maaşıma göre kaç lira kredi çekerim diye merak eden tüketicilere kolaylık olsun diye düzenli olarak mail adreslerini, çekmeleri gereken ya da kendileri için hazırladıkları özel kredi paketlerini izah etmektedirler.
Bankalar maaşlı müşterilerin yıllık gelirlerinin yüzde altmışı oranında kredi vermektedir. Ancak bu standart bir durum değildir. Her banka farklı uygulama yaparak yıllık gelirinizin ortalama yüzde 60’ından fazlasını kredi taksidi şeklinde ödemenizi tavsiye etmektedirler.
Son dönemde bankaların kredi limitleri konusunda epey mesafe katettiklerini görmekteyiz. Çünkü kredi kullanacak müşteri bulmakta zorlanan bankalar fazla zorluk çıkarmadan sizin gelirinizin kat kat üstünde yani istediğiniz miktarda kredi verme eğilimindedirler. Maaşıma göre kaç lira kredi çekebilirim sorusunun tam bir cevabı kalmamıştır. Siz borcunuza  düzenli bir ödeme takvimine sahipseniz, sizin bankacılık geçmişinizi inceleyen bankalar sorunsuz müşteri olduğunuzu anladığı zaman dilediğiniz kadar kredi vermektedirler. Standart uygulama ise minimum yıllık gelirinizin 20 katına hesap edebilirsiniz. Daha fazla paraya ihtiyacınız varsa bu konuyu maaş aldığınız banka ile görüşerek rahatça çözebilirsiniz. Maaşıma göre kaç lira kredi çekebilirim sorusu tam olarak net rakamlarla cevaplanamıyor. Çünkü her banka farklı uygulama yapabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Borcum Olmadığı Halde Niçin Kredi Çıkmıyor? başlıklı makalemizde borcum olmadığı halde neden kredi alamıyorum, Kredi çekmekistiyorum ve Niçin Kredi Alamıyorum? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın