Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?

yorumsuz
260 views

Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?Pek çok bankacılık işlemini özellikle net üzerinden yapmadan önce sizin de müşteri numaranızı bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Son çıkan banka kartlarının 16 hanelik numaraları altında aslında müşteri numaranızın ne olduğunu görebilirsiniz. Ancak bazı bankalar işleyiş gereği kart üzerinde müşteri numarasına yer vermiyor olabilirler.

11 Haneli Numara Müşteri Numaranızdır

Kartınızın üzerinde bulunan numaraların altında 11 haneli ufak bir rakam dizisi görüyorsanız bu müşteri numaranızdır. İlk 4 hanesi kartınızı aldığınız şubenin kodu olur ilken son 7 hane ise müşteri numaranızın ne olduğunu gösterir. Bu diğer bankalarda farklılık gösterebilir ama genel itibari ile aynıdır. Bazı şubesi olmayan özellikle İnternet üzerinden kullanılan hesaplar için durum daha farklıdır. Bunun yanı sıra telefon bankacılığını arayarak ve gerekli bilgileri tuşlayarak merak ettiğiniz numara öğrenme sürecini de sonlandıracağını belirtelim.

İnternet Bankacılığı İle de Öğrenebilirsiniz

Bir diğer sonuç alma yolu ise net bankacılığı olmaktadır. Sahibi olduğunuz kartınız hangi bankaya ait ise onun resmi web adresine giriş yapabilir ve internet bankacılığı segmentine tıklayabilirsiniz. Burada sizlerden bir takım bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız talep edilir. Tüm işlemleri noksansız olarak tamamladığınızda size ait olan müşteri numarasına da ulaşabilirsiniz.

Müşteri Temsilciniz den de öğrenebilirsiniz
Eğer tüm bu yöntemleri yapamıyorsanız en yakın şubeye giderek hesap bilgilerinizin yer aldığı hesap cüzdanını veya hesap bilgilerini içeren dekontu bankanızdan temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Limit Kontrol Sistemi Nedir? başlıklı makalemizde Limit Kontrol Sistemi, Limit Kontrol Sistemi Hakkında Bilgiler ve Limit Kontrol Sistemi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın