Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

yorumsuz
1.757 views

Kredi kartları müşteri limitleri doğrultusunda yasal bir düzenleme ile sınıflandırılmaktadır. Bu düzenleme kişinin geliri göz önünde bulundurularak uygulanan limit miktarı belirlenir. Bazı müşterilerin limitleri ve nakit çekim limitleri söz konusu olabilirken bazı müşterilerin nakit çekim limitleri olmayabilir. Bunun asıl neden risk izleme ekibini müşteri üzerinde uyguladığı risk analizi ile belirlenmesidir. Örneğin kredi kartı limitiniz 3000 bin Türk lirası olsa da nakit çekime kapalı olabilir ya da kısıtlı bir miktarda nakit çekime olanak sağlıyor olabilir. Böyle durumlarda bankanıza ait müşteri hizmetlerini arayarak nakit çekimine kapalı olan limitinizin açılmasını ya da arttırılmasını talep edebilirsiniz. Çoğunlukla red cevabı alınsa da zaman zaman işlem onaylanabilmektedir.

Karttan nasıl nakit çekebilirsiniz?

            Bu işlem için banka izin vermiyorsa en bilindik yöntemlerden biri kuyumculardan altın alarak arada küçük bir zarar ile alışveriş limitinizi nakit paraya çevirebilirsiniz. Alacağınız altını tek çekim olanağı ile almanız gerekmektedir. Zira altında taksitlendirme işlemi sınırlandırılmıştır. Bu nedenle çekeceğiniz miktar tek çekim olarak hesabınıza yansıyacak maksimum 10 Türk lirası kayıp ile kartınızdaki alışveriş limiti nakit limite çevrilecektir. Bu işlem yasal olarak bir suç olmamakla birlikte en sık kullanılan kredi kartı nakit çekim işlemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca banka politikası doğrultusunda düzenli olarak ödediğiniz kredi kartı ödemeleriniz sonucunda nakit çekim limitiniz arttırılabilir ya da komple açılabilir.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ödeme Yapmak Mantıklı mı? başlıklı makalemizde asgari ödeme faizi ne kadar, asgari ödemek yapmak zararları neler ve borcun asgarisini ödemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın