Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Kartı

yorumsuz
478 views

Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Kartı. Kredi kartı, yaygın olarak kullanılan ödeme araçlarından biridir. Kredi kartınızı bankalara başvurarak temin edebilirsiniz. Kredi kartı başvurusu sırasında bankalar kredi notunuzu göz önünde tutar. Yani kredi notunuz düşük ise kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Ancak kredi kartı kullanıp düzenli ödeme yaptığınızda kredi notunuz yükselir. Kredi notunuz düşükse eğer kredi kartı alabilmek için ya notunuzun yükselmesini beklemeli ya da bankaya nakit para koyma ve bunu bloke altında tutma karşılığında kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde hem kredi notunuz yoksa bile oluşur ve düzenli ödeme yapmanız durumunda çok iyi seviyelere gelecektir.

Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Nakit blokaj karşılığında kredi kartına sahip olmak için öncelikle banka şubesine bireysel olarak başvurmanız gerekir. Başvuru sırasında bazı koşulları yerine getirmeniz gerekecektir.

Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Kartına Başvuru Hangi Aşamalardan Oluşur?

Nakit blokaj karşılığı kredi kartına başvuru sırasında banka size bir vadesiz hesap açar. Bu hesaba, almak istediğiniz kredi kartının limitinden fazla miktarda para yatırmanız gerekir. Yatırılan bu paraya banka tarafından bloke konulmaktadır. Siz kredi kartınızı kullandığınız sürece yatırdığınız bu para hesapta bloke halinde kalır. Ancak düzenli ödemeye devam ettiğinizde kredi notunuz yükselir ve bir süre sonra bu bloke durumu ortadan kalkar. Vadesiz hesabınızdaki bu parayı dilediğinizce kullanabilirsiniz. Genel olarak nakit blokaj karşılığında kredi kartı alınmasının amacı, kredi notunu kısa sürede yükseltmektir.

Bir önceki yazımız olan Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti başlıklı makalemizde Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti, Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti Ne Kadar ve Kayıp Kredi Kartı Yenilemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın