Niçin Kredi Alamıyorum?

yorumsuz
354 views

Niçin Kredi Alamıyorum? Yaşadığımız bu çağın ekonomik dünyası artık bazı yerlerde bizleri kredi kartına muhtaç bırakabiliyor. Bayram kredisi, konut kredisi, araç alım kredisi ve daha sayılması mümkün olan birçok sebepten ötürü kredi olanaklarından yararlanmaya çalışıyoruz. Ancak bazı bildiğimiz veya bilmediğimiz nedenlerden dolayı başvurusunu gerçekleştirdiğimiz kredi talebinden olumsuz bir yanıtla karşılaşabiliyoruz. Siz de borcumu ödedim neden kredi alamıyorum? Diyorsanız birde aşağıda listelenen maddeleri okumanızı tavsiye ederim.

Bankalar kredi borcu talebine istinaden gelir beyanı belgesi istemektedir. Gelir beyanın da bulunup ancak bunu belgelememiş olduğunuz durumlar da,Sahip olduğunuz gelirin talebinde bulunduğunuz kredi meblağsı arasında oldukça çok fark olması halinde,

Kredi başvurusunda bulunduğunuz banka dışında başka bir banka ile de kredi ilişiğiniz olduğu takdir de en önemlisi o bankaya olan kredi borcunu ödeme ile ilgili esnek davranıyorsanız yani düzenli bir ödeme sağlamıyorsanız. Diğer bankaya olan borcunuzdan ötürü hacizli olmuşsanız ve adınıza dair takip başlamışadır. Hem kredi borcu ödemelerine ilişkin hem de kredi kartı borcu ödemelerinize ilişkin son bir yıl içinde yapmış olduğu aksaklıklar, Çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aydan daha az bir süre çalışıp kredi talebinde bulunmuş iseniz, işyeriniz de 6 ay boyunca çalışmış olmak bankalardan kredi almak adına önemli bir durum arz etmektedir.

Kredi referansınız bulunmuyorsa

Önceden başka bir kişiye kefil olunması ve bu kişinin ödeme yapmamasından dolayı siz izlemeye alınmış iseniz,Yukarı da bahsi geçen sebepler doğrultusun da bankalardan kredi talebine karşın olumsuz yanıt almanız mümkündür. Önemli olan bir diğer nokta da kredi notunuz olmaktadır. Kredi notunuzu ne kadar yüksek tutarsanız taleplerden de beklediğiniz cevabı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiftçilere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Çiftçilere Kredi, Çiftçilere Kredi Veren Banka ve Çiftçilere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın