Noterler Hafta Sonu Açık mı, Çalışıyor mu?

yorumsuz
857 views

Birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi olan özellikle işi düşüp gidip geri dönmek istemeyenler için Noterler Hafta Sonu Açık mı, Çalışıyor mu? konusuna açıklık getirelim istedik. Kamu hizmeti olan noterlik işlemleri için alım satım işleri vekalet ve birçok banka işlemleri için insanlar noter onaylarına ihtiyaç duymakta ve iş yoğunluğundan dolayı bu işler içinde fazla vakit ayırmak istememektedir. Günümüzde birçok devlet kurumu artık e-randevu sistemine geçmiş ve işlemlerini o şekilde yürütmeye başlamışlardır. Örneğin tapuda bir alım satım işleminiz varsa öncelikle tapuya başvurup size randevu verilmesini bekleyeceksiniz. Bu sırada tapu harç bedellerini bankaya yatırıp noterden de gerekli işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

Noterlerin Çalışma Saatleri

Bütün kurumlar gibi noterlik de hafta için 8.30 – 17.30 arasında hizmet vermekte olup işlem yoğunluğuna göre bu saatler ilçelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Noterler Hafta Sonu Açık Mı?

Noterlerde diğer kurumlar gibi hafta sonları resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Sizlerde noter işlerinizi buna göre ayarlamalı hafta içi ve mesai saatlerinde size en yakın notere gidip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Turkish Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2017 başlıklı makalemizde Turkish Bankası açılış saati kaçta açılıyor, Turkish Bankası çalışma saatleri ve Turkish Bankası eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın