Noterlerin Çalışma Saatleri ve Açılış Kapanış Saatleri 2017

yorumsuz
3.870 views

Herhangi bir hizmet ya da belge almak için ihtiyaç duyduğumuz belge tasdik edilen hukuki bir yer alan noterler birçok işin yapılmasından dolayı çok yoğun olabiliyor. Özellikle kalabalık şehirlerde yer alan noterlerden hizmet almak için sabah erkenden gitmekte fayda var. Bu yüzden Noterlerin Çalışma Saatleri ve Açılış Kapanışı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Noterlerin Çalışma Saatleri ve Açılış Kapanış Saatleri 

Noterlerin Noterler 2017 yılında da tüm resmi kurumlarda olduğu gibi sabah 8.30 da açılıp öğlen 12.30 öğle tatiline çıkmakta ve 13.30 dan akşam 17.30 a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Resmi tatillerde ise nasıl ki bütün kurumlar tatile çıkıp çalışmıyorsa noterlikte de durum aynı şekildedir. Yarım gün olan bayram arifelerinde ve resmi tatillerde de noterler açılmamaktadır. Eğer noterde işlemleriniz varsa ve kaçta gitmem gerekir diye merak ediyorsanız mümkünse erken gitmenizde fayda olacaktır. Noterlikte sıra sistemi ilk gelen şeklinde olduğundan kalabalık olduğunda işlemlerinizi yaptırmanız biraz zor olacaktır. Notere giderken alım satım işlemleriniz varsa mutlaka kimlik ve belge fotokopilerine zamandan kazanmak adına erkenden çektirin.

Bir önceki yazımız olan Noterler Hafta Sonu Açık mı, Çalışıyor mu? başlıklı makalemizde Noterler Hafta sonu Açık mı ve Noterler Hafta sonu çalışıyor mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın