Odeabank EFT Ücreti Ne Kadar? 2017

yorumsuz
492 views

Elektronik fon transfer diğer adı ile EFT bankalar arası para transferi anlamına gelmektedir. Genellikle havale ile karıştırılmaktadır. Temel fark havalenin aynı bankanın farklı hesapları arasında yapılıyor olmasıdır. EFT de ise esas olan farklı bankalardaki kurum kişilere para gönderiliyor olmasıdır. En büyük avantajı kısa sürede uzun kuyruklar beklemeksizin işlemlerinizin hızlı bir şekilde yapılıyor olmasıdır.

EFT yaparken bilmeniz gereken paranın hangi bankaya ve kime gönderiliyor olduğu yani hesap ismi, ıban numarasıdır. Aban numarası ile gönderilen EFT’ler hızlı bir şekilde karşı hesaba ulaşmaktadır. Yapmış olduğunuz EFT de girmiş olduğunuz bilgilerde herhangi bir hata bulunması halinde ise alıcı banka ilgili tutarı 2 gün içerisinde ilgili hesaba iade eder. Bu nedenle endişelenmenize gerek bulunmamaktadır.

Her bankanın ilgili yıl için ilan edilen masraf komisyon listelerine bağlı olarak, yapılan işlemler farklı ücretlendirilmektedir. Bu noktada EFT işleminin hangi kanaldan yapıldığı çok büyük önem arz etmektedir. Şubelerden yapılan EFT işlemleri çok daha fazla maliyetlidir. Bu nedenle günümüzde her geçen gün biraz daha ön plana çıkan internet bankacılığı sayesinde çok daha düşük masraflar ile işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Peki, Odeabank Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017? Odeabank 2016 -2017 yılı masraf komisyon listesinde yer alan EFT ücreti hesaptan gönderilen ve şube aracılığı ile yapılan EFT’lerde işlem hesaptan yapılıyorsa minimum 35-tl, gönderilen tutar üzerinden %0,25 ‘i oranında ve azami 250-tl dir. Saat 16.30 dan sonra yapılan geç EFT’lerde 15-tl ilave ücret talep edilir. İnternet üzerinden yapılan EFT’ler ise tutar sınırı olmaksızın 4-tl olarak ücretlendirilir. Saat 16.00 ‘dan sonra yapılan işlemlerden ise ilave 4-tl tahsil edilir.

Bir önceki yazımız olan Icbc Bankası Eft Ücreti Ne Kadar? 2017 başlıklı makalemizde Icbc Bankası eft kesintisi, Icbc Bankası eft masrafı ne kadar ve Icbc Bankası eft ücreti ne kadar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın