Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
1.481 views

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar: Öğrenciler ve ev hanımları gibi iş hayatının içerisinde aktif rol oynamayan kesimlerin her hangi bir resmi geliri bulunmadığı ve sigortalı olarak çalışmadıkları için maaş bordroları bulunmadığı için gelirlerini belgeleyemezler.

Bankalar ise genellikle gelir belgeleri ve maaş bordrolarını baz alarak kişilerin gelirlerine orantılı krediler vermektedir. Ancak bankalar son yıllarda öğrenciler gibi her hangi bir geliri olmayan bireyler için de çeşitli kredi ürünleri sunulmaktadır. Birlikte öğrenciye gelir belgesiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşlarını inceleyelim.

Genellikle öğrenciler eğitim süreçlerini tamamlayabilmek için çeşitli ihtiyaç kredilerine başvurmaktadır. Hal böyle olunca geri ödemesi çok daha esnek krediler öğrenciler için kullandırılmaktadır.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Genellikle eğitim devletin en önemli yapı taşlarından biri olduğu için devlet bankalarından eğitim kredisi için çok daha fazla kampanya düzenlenmektedir. Geri ödemeleri genellikle öğrenim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte başlayacak kadar esnek olan bu krediler lise öğrencilerine, üniversite öğrencilerine, dershane öğrencilerine ve kursiyer öğrencilerine eğitimlerini tamamlamak üzere kullandırılmaktadır.

Öğrenciye Gelir belgesiz kredi veren bankalar incelendiğinde devlet bankaları olan;

* Ziraat Bankası

* Halk Bankası

* Vakıfbank

2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay çok uygun faiz oranları sunan kredilerin verildiğini görüyoruz.

Özel bankalarda ise kredilerin daha erken geri ödenmesi isteniyor. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşlarını inceleyelim;

* Denizbank

* Finansbank

* Garanti Bankası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz devlet bankaları ve özel bankalar içerisinden Ziraat bankası ve Denizbank daha çok ön plana çıkıyor. Özellikle Ziraat bankası devletin eğitime destek kampanyası kapsamında neredeyse hibe krediler verebilmektedir. Birlikte İnceleyelim;

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası öğrenci kredisi 24 ay vade ile kullanılabiliyor.

Yapılan görüşmelerde değişiklik gösterebilmekle birlikte 24 ay geri ödemesiz ve sonraki 24 ay düşük faiz oranları ile ödenmek üzere kredi sunuyorlar.

Bununla birlikte krediyi kullanacak olan bireylerden krediyi karşılamak üzere şahsi veya maddi olarak teminatlar istenebilmektedir. Ancak bankada mevduatı bulunan bireylerden bazen teminat istenmediği biliniyor.

Denizbank Gelir Belgesiz Öğrenci Kredisi

* Denizbank pek çok farklı kampanya ile öğrencilere yönelik kampanyalar sunmaktadır. Özellikle son kampanyalarında öğrencilerin tüm eğitim hayallerini gerçekleştirmeyi taahüt ediyorlar.

* Denizbank öğrenci kredileri lise, üniversite, dershane ve kurs öğrencilerine sorunsuz şekilde sunulmaktadır.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi İçin İstenen Evraklar

* Tc Kimlik belgesi ve fotokopisi.

* Öğrenin gördüğünüz okulun öğrenci işlerinden öğrenci belgesi.

* Faiz veya kira geliri bulunan bireylerin bu gelirlerini gösteren belgeler.

* İkamet ettiğiniz konuta ait doğalgaz, su ve elektrik faturaları.

* Gelir idaresi başkanlığından geliriniz bulunmadığına dair belge.

Öğrenci Kredisi Almadan Önce Önemli Uyarılar

* Öğrenciler toplum içerisinde gelir belgesi bulunmayan bir kesimdir, hal böyle olunca pek çok banka geliri üzerinden kredi kullandırmak konusunda çekimser davranır, bazı bankalar ise öğrenim dönemi bitip çalışma hayatı başladığında kredilerin geri ödemelerini talep ederler.

* Bu nedenle krediler o anda işinize çok yarıyor olsa bile kredilerin içeriklerini çok iyi analiz etmeli ve özellikle sonradan ödenecek olan kredilerde faiz oranları ve diğer masrafları hesaplayarak başvurularınızı gerçekleştirmemelisiniz.

Not: Son olarak elinize geçen ortalama aylık gelirinizin maksimum yarısı kadar geri ödemesi bulunan kredilerin tercih edilmesi ödeme kolaylığı açısından çok önemlidir. Aksi halde yüksek geri ödemeli kredilerin ödenmemesi durumunda çok ağır yaptırımlar uygulanacaktır. Gelir belgesiz öğrenci kredileri gibi kredilerde bazı bankalar tarafından kefil talep edilmektedir yani ödenmeyen krediler için kefile ve kredinin sahibine hukuksal işlem uygulanarak kredinin geri ödenmesi istenecektir.

Bir önceki yazımız olan Hacizlilere Kredi Çıkar mı? başlıklı makalemizde haciz borçlularına kredi, haciz gelen kişi kredi alabilir mi ve Hacizlilere Kredi Çıkarmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın