Özürlü Maaşı Hangi Aylarda Alınır?

yorumsuz
566 views

Özürlü Maaşı Hangi Aylarda Alınır? Özürlü statüsünde olan kişilerin yaşama olanaklarını iyileştirmek adına onların bakımıyla ilgilenen kişilere maddi olarak yapılan destek ile özürlü maaşları verilmektedir. Devletin sağladığı imkanlardan bir tanesi olan ve ev ihtiyaçları için güzel katkı sağlayan bu imkandan sizlerde faydalanabilirsiniz. Eğer başvuru aşamasında iseniz alacağınız günü merak ediyorsanız ne zaman maaş alacağınızı konumuzun detayından öğrenebilirsiniz. Özürlü Maaşı Hangi Aylarda Alınır? ve Özürlü Maaşları ne kadar göz atalım.

Özürlü Maaşları Ne Kadar?

Maaş tutarları özürlü olan kişinin özür oranına ve yaşına göre değişebilmektedir. Özür oranı %40 – %69 arasında olan özürlü raporuna sahip vatandaşların alacakları maaş tutarı 979.77 TL, özür oranı %70 ve üzerinde olan özürlü raporuna sahip vatandaşların maaş tutarları ise 1.469 TL olarak belirlenmiştir.

Hangi Aylarda Özürlü Maaşı Ödeniyor? 

Bankalarda oluşabilecek yoğunlukların vatandaşları mağdur etmemesi ve ödemelerin bir düzen dahilinde yapılması için maaş ödemeleri belirli periyotlarda dönemsel olarak yani üçer aylık dönemlerde yılda 4 defa veriliyor. 2022 aylığı olarak da bilinen bu maaşlar doğum tarihlerinin son günlerine göre belirlenmektedir.

  • Yani doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olan kişiler her dönemin 5. gününde
  • Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olan kişiler her dönemin 6. gününde
  • Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olan kişiler her dönemin 7. gününde
  • Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olan kişiler her dönemin 8. gününde
  • Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olan kişiler ise her dönemin 9. gününde maaşlarını çekebilirler.

Bir önceki yazımız olan % 5 Komisyonla Kredi Verenler başlıklı makalemizde % 5 Komisyonla Kredi, % 5 Komisyonla Kredi alabilir miyim ve % 5 Komisyonla Kredi Verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın