Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?

yorumsuz
226 views

Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir? Şekerbank AEGON Emeklilik ve Hayat tarafından gerçekleştirilen prim iadeli hayat sigortası, vadesi dolduğunda tüm ödenmesi gereken primleri iade ederek size gelecek güvencesi veriyor. Bu şekilde alınan kredileri yapılan hayat sigortası ile vefat ve benzer durumlarda güvence altına alınmak amaçlı verilmektedir.

Neden Hayat Sigortası?

İnsanlar, geleceğin neler getireceğini bilmediklerinden bir gelecek kaygısı taşırlar. Bu sebeple ileride karşılaşabilecekleri tatsız durumlarda mağdur olmamak adına konut sigortası, sağlık sigortası, kaza sigortası, hayat sigortası gibi sigortalarla kendilerini güvenceye alırlar. Bunun anlamı oluşabilecek zararlar için önceden önlem alınması masrafların önceden yapılan birikimlerle giderilmesidir.

Bu güvence size hem felaket veya hastalık anında bir yardım olarak yetişerek maddi açıdan güvence altında olmanızla birlikte hem de manevi açıdan da bir güvence hissedecek ve gelecek kaygılarınız günlük yaşamınızda size bir problem oluşturmayacak. Hayat sigortası hayatınızın güvence altına alınmasıdır.

Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Diğer hayat sigortalarından farklı olarak prim iadeli hayat sigortası vade sonunda ödenmesi tüm primlerin geri alınması imkanını verir. Vade süresince primlerinizi aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık ödeme imkanına sahipsiniz. Böylece en kısa vadeden yararlanma imkanı veren 5 yıllık ürün ile en uzun vadeden yararlanma imkanı veren 12 yıllık ürünlerden birini seçebilirsiniz. Prim İadesi Teminatı ile sözleşmeniz dolduğunda hayatta olmak koşuluyla tüm primlerinizi geri alabilir ayrıca Vefat Teminatı ile sevdiklerinizi güvenceye alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tasarruf Yapmak Az Para Harcamanın Yöntemleri başlıklı makalemizde Tasarruf Yapmak ve Tasarruf Yapmak Az Para Harcamanın Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın