PTT Bank EFT Ücreti Ne Kadar? 2017

yorumsuz
13.235 views

Özellikle fatura ödemelerinin kolaylığı açısından kurulma fikri ortaya atılan PTT bank 3 Mart 2004 tarihinde kurulmuştur. Daha önceleri farklı bankalara yatırılan ve bireylerin işlemlerini tamamlamak için banka ve PTT arasında dokumamalarını hedefleyen PTT bank sizlerden doldurmanızı istedi bir mektup ile EFT yapabilmektedir.

Zamanla gelişen PTT bank hizmetlerini de genişleterek bireylerin hayatlarını daha rahat yaşayarak bankacılık işlemlerini bir nebze daha rahatlamak için PTT şubeleri içerisinde bulunan bölümleriyle hizmet vermektedir. Yani aslında her PTT ofis çalışanı ayrıca PTT bank genel çalışanıdır. Diğer bankaların EFT saatlerinden farksız olarak işlem yapan PTT bank zaman içerisinde EFT fiyatlarını da değiştirmiştir. PTT bank bankası EFT ücreti ne kadar 2017  yılı için diye bakıldığında 2017nin 7 ayına kadar 100 TL ye kadar 6 TL olarak belirtilmiştir.

Göndereceğiniz rakamın büyüklüğüne göre değişen eft ücreti 250 TL ye kadar 12,  500 TL ye kadar 13,  1000 TL ye kadar 19, 5000 TL ye kadar ise 25 TL’dir. Henüz 2017 yılının 2.  yarısı için herhangi bir rakam belirtilmemekle birlikte yaklaşık olarak 1. 5 yıldır aynı rakam üzerinden işlemlerimi yapabilmekteyiz. Gönderim yapacağınız eft ile ilgili herhangi bir aksiliğin yaşanması durumunda herhangi bir PTT şubesinden sorgulayabilirsiniz. İşlemler sonrası referans kodunu gönderim yapacağınız kişi ile paylaşarak kişinin kendisine gelecek olan miktarı da kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Yine her türlü gönderim sorununuz için 444 1 788 nolu telefon numarasını arayarak işlem referans kodunuzu verdiğinizde gönderiniz ile alakalı her türlü sorunlarda müşteri temsilcisi ile görüşerek sorunlarınızı giderebilir veya aklınıza takılmış sorularınıza yine bu numarayı arayarak cevap alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güncel 2017 Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar? başlıklı makalemizde Finansbank eft kesintisi, Finansbank eft masrafı ne kadar ve Finansbank eft ücreti ne kadar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın