QNB Finansbank Dilekçe Örneği

yorumsuz
412 views

Dilekçe Yazmak İçin Ne Gerekli?Dilekçe yazmak için boş bir beyaz kağıt resmiye uygun bir kalem tükenmez siyah bir kalem olabilir. Dilekçe yazılacak kurumun adresi ve ismi bulunduğunuz durumu dilekçede resmi bir şekilde anlatarak sağ üst köşeye tarih sağ alt köşeye yazdığınız metinin altına imza ve isim en alt tarafa da açık adres yazarak kuruma verebilirsiniz. Yakınlarınızdan yardım alarak bu işlemleri basit bir yöntemle halledilebilir. Konuya daha çok bilen bir kişiden yardım alırsanız sizin için daha faydalı olur.

Dilekçe Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dilekçe hangi kurumu ilgilendiriyorsa oraya hitap edilerek başlanmalıdır. Resmi bir dille yazılır ve nesnel olunmalıdır. Yazacağınız dilekçede sorun açık bir dille anlatılmalı ayrıntılara gereksiz anlam kargaşalığına yer verilmemelidir. Dilekçeyi yazan kişi adını ve açık adresini belirtmelidir. Sağ üst tarafa tarih atılmalı metinin bittiği yerden sonra sağ alt köşesine imza ve ismini yazarak sonlandırır. Açık adresi ise kağıdın alt kısmında kalan boş kısma yazmalıdır.

Dilekçe Yazan Kişinin Dikkat Etmesi Gereken Kurallar Nedir?

Dilekçede belirtilen durumda eğer izin istiyorsanız “izninizi saygılarımla arz ederim“; Eğer bahsettiğiniz sorunun gereğinin yapılmasını istiyorsanız “gereğini saygılarımla arz ederim“, Belirtilmesi bilgi verilmesi istenen bir durum varsa “durumu bilgilerinize saygılarımla arz ederim” gibi ifadeyle bitirilir. Tarih adı, kurum adı, imza, dilekçeyi yazan kişinin adı, dilekçeyi yazan kişinin açık adresi gibi bilgilerine yer vermesi temel ögelerdir.

Dilekçe Örneği

Ankara, 07 Temmuz 2017

(Tarih sağ üst köşe)

QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Bankanıza ait olan vadesiz banka hesabımın şahsımla hiçbir ilgi ve alakası olmadığı, böyle bir talepte daha önce bulunmadığımı bu zaman zarfından sonra hesabın kullanıma kapanması için gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

İMZA

(Sağ alt köşeye buraya)

Ali AZAKLI

(İsim hemen altına buraya)

(Örnek)

Açık Adres:

Soyadı: Azaklı

Adı: Ali

Baba Adı: İbrahim

Ana Adı: Hatice

Doğum Yeri: Mersin

Nüfus Cüzdan No: 1.234.678.411

Adres: Manolya Sokak 8/108

53000 Merkez

RİZE

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Hesap Kapatma başlıklı makalemizde QNB Finansbank banka hesabını kapatmak ve qNB Finansbank hesap iptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın