QNB Finansbank Hesap Kapatma

yorumsuz
284 views

Bankalarda, iş gereği ya da ihtiyaç nedeniyle hesap açılabildiği gibi kişisel tercih nedeniyle de hesap açılabiliyor ve kapatılabiliyor. Hesap açmak ve kapatmak; şubeden, telefonla arayarak ya da internet üzerinden yapılabilmektedir.

Bankaya Giderek Hesap Kapatmak

Bankada bulunan hesabınızı kapatmak için herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek kimlik belgeniz, sürücü belgesi veya pasaportunuzla başvurarak işleminizi yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatmak

İstediğiniz yerden, şubeye gitmeden, sıra beklemeden işlem yapabilmek için internet bankacılığı telefonu olan 0850 222 0 900 numaralı hattı arayarak diğer işlemler, bankacılık işlemleri, bilgi güncelleme sırasını takip edip müşteri temsilcisine bağlanarak hesap kapatma talebinizi iletip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Hesap Kapatmak

İnternet bankacılığı üzerinden hesap kapatmak isterseniz… Bankanın internet şubesine girerek hesaplar menüsünden hesap kapatma seçeneğini tıklayarak başkasına ihtiyaç duymadan hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hareketsiz Hesap Nedir?

Bankada bulunan vadesiz hesabınızda en az 180 gün işlem yapılmamış ve hesap hareketliliği olmamışsa hesabınız hareketsiz hesap olarak kabul edilir. Kullanmadığınız hesabınızı hesap işletim ücreti tahsilatı yapılacak olan tarihten önce kapatmanız halinde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Yukarıdaki seçeneklerden kendinize uygun olanı tercih ederek hesabınızı kapatabilirsiniz. Böylece ödeme tarihinden önce hesap kapattığınız için ücret ödemeniz gerekmez.

QNB Finansbank tarafından, hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmadan en az 30 gün önce banka müşterilerine hareketsiz hesaplarıyla ilgili bilgi verilir. Bankada bulunan adrese zarfla, mail veya SMS yolu ile kişiye bilgilendirme yazısı gönderilir.

Hesap İşletim Ücreti Tahsilatı Döneminden Önce Hesap Kapatılmazsa Ne Olur?

Hareketsiz hesabınız ücret tahsilatı döneminden önce kapatılmadıysa ücret tahsil edilir. Ne kadar ücret ödeneceği ayrıntılı bilgisine ulaşmak için QNB Finansbank internet sayfası üzerinden gidiş yapabilirsiniz. Hesap açmak için olduğu gibi hesap kapatma işleminden önce de ayrıntılı bilgi alarak geç kalınmadan gerekli işlemler yapılmalıdır. Hiçbir işlem yapılmadığı için her türlü işlemden muaf olunacağı anlamına gelmez. Farklı bankalarda farklı yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bankanın uyarı, bilgilendirme ve gönderilerini dikkate almanız ve işlemleri zamanında yapmanız önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Ek Hesap Kapatma başlıklı makalemizde Yapı Kredi Bankası Ek Hesap ve yapı kredi ek hesap iptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın