Qnb Finansbank Konut Kredilerinde Vadeyi 180 Aya Çıkardı

yorumsuz
306 views

Günümüzde uluslararası ekonominin tesisi, küresel finansa hizmetlerinin yapılması ve ulusal ekonomik değerlerin korunması ve geliştirilmesi yerelde bankalar vasıtasıyla büyük ölçüde yapılmaktadır. Ülkemizde bu kapsamda finansal işlemlerin yapılması ile bankacılık hareketleri meydana gelmektedir. Bankacılık işlemlerinin yapılması ile finansal hareketlilikler gözlemlenmektedir. Genellikle bankalar aracılığı ile finansal işlemler yapılsa da borsalar ve diğer kuruluşlar bu kapsamda iş ve işlemler yapmaktadır.

Ülkemizde Bankacılık Sistemi

Bankaların yaptıkları iş ve işlemlerin denetlenmesi için ülkemizde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu faaliyet göstermektedir. Bankaların kuruluş aşamasında, hisse devri veya diğer işlemlerin yapılmasında yetki ve denetim tamamen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluşunun elinde yer almaktadır. Bu kapsamda bankalar finansal işlemlerin yapılmasında aracılık etmektedir.

QNB Finansbank A.Ş.

Ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank 26 Ekim 1987 yılında kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Bankayı ünlü Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Söz konusu banka 3 bine yakın ATM cihazı, 630 şubesi ile müşterilere ve insanlara hizmet vermektedir. Banka 2006 yılında Yunanistan’da faaliyet gösteren National Bank of Greece bankası tarafından anlaşma üzerine Finansbank’ı tamamen satın almıştır. Söz konusu banka 2015 yılına kadar faaliyetini bu ad altında devam ettirmiştir. Katar Dünya Bankası tarafından 2015 yılı sonunda satın alma işlemlerine başlanılmış ve anlaşma sonrasında %99.81 lik hisseyi toplamda 2,7 milyar euroya satın alma işlemini tamamlamıştır. Bu noktadan sonra bankanın adı QNB Finansabank olarak ülkemizde faaliyetlerine devam etmiştir.

QNB Finanbank’ın Faaliyet Alanları

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren banka maaş ödemesi, kredi kartı kullanımı, fatura ödemeleri, mevduatlı hesaplar ve kredi kullanım imkânları sunması ile iş ve işlemlerine devam etmektedir. Bu kapsamda en önemli işlemleri kredi kullanım alanında olmaktadır. Son zamanlarda yaptığı işlemler ve aldığı kararlar ile konut kredisinde vade oranını 180 ay uzunluğuna çıkartmıştır. Son zamanlarda faiz oranlarının düşmesi ile insanların konut alma ihtiyacı yükselmektedir.

Konut Kredisi Özelliği

Genellikle uzun vade olan konut kredisi QNB Finansbank’ın aldığı karar sonrasında 0-180 ay kadar vade uzatma özelliği ile müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Faiz oranları aylık %0,90 olarak tespit edilmiştir. Ödeme planlarının hazırlanması ile müşteri kredi talebini sonuçlandırmaya ve ödeme planına göre ödemelerini yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Olan Ev Satılır Mı? başlıklı makalemizde borçlu ev satılır mı ve kredisi bitmeyen evi satmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın