Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

yorumsuz
48 views

Sanal kart kullanarak web üstünde daha güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet üstünden meydana getirilen alışverişlerin yaygınlaşması büyük bir kolaylık sağlamış olduğu şeklinde hem de çeşitli güvenlik problemlerinin de ortaya çıkmasına yol açmış durumda. Büyük yada ufak oranda tutara haiz olan alışverişleriniz sonrasında kredi kartı bilgilerinizin çalınması büyük bir maddi zarara uğramanıza yol açabiliyor.

Tüm bu negatif durumların engellenebilmesi için son yıllarda pek oldukca şahıs tarafınca tercih edilmekte olan sanal kartlar ise tek kullanımlık kartlar olarak bu tür mevzularda yaşam kurtarıcı bir rol üstüne alıyor. Harcamalarınız ve alışveriş tutarınız kadar yükleme yaparak tek seferlik kullanabileceğiniz sanal kartlar tamamen güvenilir bir halde web üstünden alışveriş yapabilmenizi sağlıyor.

Bilgilerinizin kopyalanması, extra çekimler ve korsanlar tarafınca meydana getirilen ek alışverişleri engelleyebilmek için tercih edebileceğiniz sanal kartlar günümüzde tüm alışveriş mağazalarında geçmektedir. Her yıl milyonlarca kişinin mağdur olduğu web alışverişlerinde sizler de bu riski almak istemiyorsanız ve güvenilir bir halde online alışveriş yapabilmek istiyorsanız sanal kart kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal kartlar, web ortamında yapacağınız alışverişlerde oldukça rahat bir temele dayanarak iş koşturmacasındadır. Mesela 300 TL tutarında bir alışveriş yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda banka şubeleri, telefon bankacılığı hizmetleri yada web bankacılığı hizmetlerini kullanarak haiz olduğunuz mevcut ana kredi kartınızdan 300 TL tutarında sanal bir limit oluşturuyorsunuz. Bu limit kartınıza yüklendikten sonrasında web ortamında yalnızca 300 TL tutarında olan alışverişinizi güvenilir bir halde yapabiliyorsunuz.

Sanal Kart Bonus Puan Kazandırır mı?

Sanal kartlarda hem de kredi kartlarında olduğu şeklinde taksitlendirme seçenekleri de mevcuttur. Kredi kartınızın alışverişlerden sonrasında sunmuş olduğu kampanyalar ve bonus puanlardan da sanal kart kullanarak alışveriş yaptığınız süre yararlanabilirsiniz. Bankanızın kredi kartınıza sunmuş olduğu tüm bonus puanlar ve kampanyalar sanal kart alışverişlerinizde de geçerlidir.

Sanal kartın içinde yer edinen limitiniz bittiği süre kartınız da dönem dışı kalacağı için kendinizi tamamen itimat altına almış olmuş olursunuz. Böylelikle sanal kart kullandığınız süre kartınıza ilişkin olan bilgiler başka kişilerin eline geçse bile size herhangi bir halde zarar veremezler. Şu sebeple sanal kartlar tek kullanımlık olan limitli bakiyeye haiz sınırı olan olan kartlardır.

Sanal kart harcamalarınız için ayrı bir hesap özeti ise gelmemektedir. Bu kart ile yaptığınız tüm alışverişlerinize ilişkin olan ödemeler ana kredi kartınıza ilişkin olan borçlarınıza yazılır ve ekstreye yansıtılır. Sanal kart tamamen imgesel bir karttır. Fizyolojik olarak herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. Bu sebeple sanal kartı pos aleti kullanılan mağazalarda kullanamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptal Etme başlıklı makalemizde kart iptali, kredi kartı iptal ve kredi kartı iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın