ŞekerBank Hesap Kapatma

yorumsuz
93 views

Bankaların çalışma sırasında oluşan bazı problemler, masraf adı altında hesaplardan kesilen ücretler ve belli bir süre donunda çıkartılan masraflar nedeniyle insanlar kullandığı banka hesaplarını kapatma talebinde bulunabilir. Bazı durumlarda bu talep olumsuz sonuçlanabiliyor. Peki, şekerbank hesap kapatma işlemi nasıl olur?

İnternet Şubesi Üzerinden Hesap Kapatma

İnternet Şubesine giriş yapıldıktan sonra ana sayfada sol tarafta bulunan menüden ‘hesaplar’ menüsü seçilerek bu menünün altında bulunan ‘hesap açma / kapatma’ alt menüsüne geçilir. Açılan sayfada ‘vadesiz hesap kapatma’ seçeneğine tıklanır. Burada şeker banka ait tüm vadesiz hesaplarınız ekranda çıkacaktır. Bu listeden kapatmak istediğiniz vadesiz hesabınızı seçip ‘devam’ butonuna tıklanır. Son olarak ekrandaki bilgiler kontrol edildikten sonra ‘vadesiz hesap kapatma işlemi onay’ seçeneğine tıklandığında vadesiz hesabınız kapatılacaktır.

Telefon Bankacılığı Üzerinden Hesap Kapatma

Şekerbankası telefon bankacılığı numarası 444 78 78’dir. Bu numara aranarak, bankacılık işlemleri menüsüne girilir. Oradan telefon bankacılığı işlemleri menüsü sonra ise hesaplarınız ile ilgili işlemler ve son olarak da vadesiz hesap bilgilerine girilir. Buradan sonra müşteri numarası ve # tuşuna basılır. Sonra ise telefon bankacılığı şifresi tuşlanır. Sesli yanıtla hesap bilgileriniz teyit edilecektir.

Bu işlem sonunda müşteri temsilcisine bağlanmak için 2 rakamı tuşlanır. Müşteri temsilcisinin soracağı ‘anne kızlık soyadına ait 2 karakter’ ve cep telefonuna gelecek güvenlik şifresi müşteri temsilcisi ile paylaşılır ve böylelikle hesap kapatma talebi müşteri temsilcisine bildirildikten sonra onayınız alınır ve hesap kapama işlemi gerçekleşmiş olur.

Şeker Mobil Şube Üzerinden Hesap Kapatmak

Şeker Mobil Şubeye giriş yaptıktan sonra, mobil şube ana sayfasındaki ‘hesaplarım’ ana menüsünden alt başlıktaki “hesap açma/kapama işlemleri” seçeneğine girilir. Sonrasında ‘vadesiz hesap kapatma’ seçilerek alt başlıktaki ‘vadesiz hesap kapatma işlemi’ seçilir ve ekranda çıkacak vadesiz hesaplardan, kapatılmak istenen vadesiz hesap seçilir. Bu işlemden sonra ‘devam’ butonuna basılır. Ekranda girilen bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra ‘vadesiz hesap kapatma işlemi onay’ butonuna basılarak verilecek onay ile vadesiz hesabınız kapatılmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Rotatif Kredi Ne Demek başlıklı makalemizde Rotatif Kredi ve Rotatif Kredi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın