Tasarruf Etmek Ve Para Biriktirmenin Yolları

yorumsuz
593 views

Tasarruf Etmek Ve Para Biriktirmenin Yolları Gelecek planları yapan bireyler; para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yollarını arayabilirler. Yastık altı yatırım ve geleneksel bazı para biriktirme yöntemleri, piyasa koşullarına çok uygun olan yöntemler olarak değerlendirilmiyor.

Tasarruf etmek ya da para biriktirmek için uzmanların tavsiyesi bireysel emeklilik, kazanç sağlayan hesaplar (vadeli mevduat hesabı, fonlar, altın hesabı gibi) ve gayrimenkul yatırımlar olarak dikkat çekiyor.

Ancak kişilerin gayrimenkul yatırımı yapmasına ya da kazançlı hesaplar açtırmaya yetecek birikimlerinin bulunmaması durumunda; en iyi tasarruf tercihlerinden biri, küçük tutarlarla başlanabilecek bireysel emeklilik olarak göze çarpıyor.

Bireysel Emekliliğe Nasıl Başvurulur

Bireysel Emeklilik Sistemi özel bir uygulama olduğu için sigorta şirketleri ve ya bankalar aracılığı ile bireysel emeklik başvurusu yapılabilir. Bireysel emeklilik; kişinin gelirine göre, ödemelerini ve vadesini belirleyebileceği bir sistem olduğu için, kişiye ufak yatırımlarla iyi bir gelecek sağlamaimkanı sunuyor.

Bireysel emeklilik sistemine katılım sağlayan kullanıcılar, 10 yıl boyunca sistemde kalmaları şartıyla emekliliğe hak kazanabiliyorlar. Ancak erken yaşlarda başlanan bireysel emeklilik sistemi, daha fazla tasarruf etme imkanı sağladığı için, sisteme erken yaşlarda giriş sağlamak daha fazla gelir anlamına geliyor.

Bireysel emeklilik sistemi müşterileri, herhangi bir sorun yaşamaları (kişini işten çıkması ya da bireysel emekliliğe ayıracak bütçesi olmaması gibi durumlarda) halinde; bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabiliyorlar. Bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapan müşteri; belirlenen vadelerde yatırdığı anaparayı, kesintilerden sonra geri alabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Düğün Masrafları Ne Kadar Tutar 2017 başlıklı makalemizde düğün için ne kadar para gerek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın