Tasarruf Yapmak Az Para Harcamanın Yöntemleri

yorumsuz
158 views

Tasarruf Yapmak Az Para Harcamanın Yöntemleri. İhtiyaçlarınızı karşılamak için harcama yapmak zorundasınız. Ancak aşırı veya hesapsız yapılan harcamalar sizi maddi zorluğa sokabilir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için ya da sabit gelir sahibiyseniz, harcamalarınızı kontrol altına almak için tasarruf etme yollarını kullanabilirsiniz.

Tasarruf Yapma Yolları Nelerdir?

Yapılan günlük harcamaların büyük bir kısmı yiyeceğe yapılıyor. Yemek konusunda tasarruf yapmak istiyorsanız, yemeği dışarıdan yemeye son vermelisiniz. Evde kendi yaptığınız yemek çok daha ucuza mal olacaktır. Alışveriş sırasında da promosyonlu ürünleri tercih etmelisiniz. Çoklu ürünler, perakende ürünlere göre daha ucuzdur. Ayrıca, tüketebileceğiniz miktarlardan fazla ürün satın almayın.

Bozulan ürünleri atmak, ciddi para israfına neden olur. Başka bir tasarruf yöntemi ise, yapılan harcamaları aylık olarak kaydetmektir. Gün gün ne kadar harcadığınızı bilmek, tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır. Alışveriş sırasında kaliteli ürünler tercih edin. Kaliteli ürünler, satın alırken pahalı gibi görünebilir ancak uzun vadede pahalı olmadığını göreceksiniz. Fiyat karşılaştırması da önemlidir. İlk gördüğünüz ürünü satın almak yerine, alternatifleri değerlendirerek aynı ürünü daha ucuza satın alabilirsiniz.

Kredi Kartı Harcamalarınızı Kısın
Çok harcama yapmanın başlıca sebeplerinden bir tanesi de olmayan paradan harcamanızı sağlayan kredi kartlarınız dır. Dönem sonun borcunuz gelene kadar bunun farkına bile varmazsınız ama rahatlıkla harcamalarınızı yaparsınız hatta bu yüzden kredi notlarınız bile olumsuz etkilenmektedir. Bu yüzden nakit param olsa ben bunu alırmıydım düşüncesi ile hareket etmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Paypal Kalktı Mı Alternatifi Neler? başlıklı makalemizde Paypal Kalktı Mı ve Paypal Kalktı Mı Alternatifi Neler? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın