Taşıt Kredisi

yorumsuz
756 views

Otomobil almak isteyen müşterilerin son yıllarda en çok başvurduğu kredi türlerinden olan Taşıt kredisi hakkında merak ettiğiniz bankaların faiz oranlarını açıklayarak sizlere bu konuda bilgi vermek istiyoruz.

Akbank taşıt kredisi

Bankaların müşterilerine sunduğu en önemli hizmetlerin başında gelen kredi türlerinden Taşıt kredisinde Akbank’ın müşterilerine hangi oranlarında faizler sunduğunu sizler için araştırdık. En fazla 48 aya kadar vade yapma fırsatını sunan bankanın 0 veya ikinci el taşıt kredisinde sunduğu faiz oranları farklılıklar göstermektedir. Özellikle de maaş müşterilerine uygun oranlardan faiz imkanı sunan akbank taşıt kredisi şu an için sunduğu faiz oranı % 1.29 olarak hesaplanmaktadır. Ancak bu yukarda bahsettiğimiz oranın 0 araç kredisinde geçerli olduğunun da altını çizmek istiyoruz. İkinci el taşıt alacak olan müşterilerine ise biraz daha yüksek faiz oranlarından kredi imkanı sunan Akbank burada % 1.34 faiz oranı ile müşterilerine taşıt kredisi imkanını 48 ay vade ile sunmaktadır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

İkinci el veya 0 Km taşıt alacak olan müşterilerine düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunan bankalar arasında Garanti Bankası’da yer almaktadır. Son zamanlarda düşen faiz oranları ile beraber müşterilerine daha uygun faiz imkanı sunan garanti taşıt kredisi sunduğu faiz oranı % 1.44 ile Akbank’a göre biraz daha yüksek oranda karşımıza çıkmaktadır. Garanti Bankası’nın taşıt kredisi çekecek olan müşterilerine sunduğu kasko hizmetlerinde ise ortalama fiyat olarak Bin 300 Tl civarında bir kasko bedeli çıkarttığını da buradan açıklamakta fayda var. Ancak bu tutarın ortalama bir tutar olduğunu ve aracın yaşına ve cinsine göre kaskonun değişkenlik göstereceğini de ayrıca belirtmek istiyoruz. 48 ay vadeli şekilde çekeceğiniz kredi tutarında bankanın sizlere sunduğun % 1.44 faiz oranının maaş müşterilerine biraz daha uygun bir şekilde düzenleneceğini de ayrıca belirtmekte fayda var. Bunun için taşıt kredisine başvuru yapmadan önce bankanın şubesine giderek kredi konusunda bilgi almanız sizlerin kredi faiz oranlarında biraz daha uygundan kredi çekmenize yardımcı olacaktır.

Ziraat bankası taşıt kredisi

Devlet bankaları arasında sizlere taşıt kredisi konusunda yardımcı olacak olan ziraat bankası taşıt kredisi faiz oranları hakkında bilgi verelim. 0 KM veya ikinci el taşıt alacak olan araç sahiplerine düşük faiz oranlarından kredi imkanı sunan bankanın ikinci elde en fazla 5 yaşına kadar olan araçlara kredi verdiğini belirtmek istiyoruz. Diğer bankaların aksine faiz oranlarında biraz daha uygun faiz oranları ile müşterilerine hizmet veren Ziraat Bankası’nın taşı kredisinde belirlediği faiz oranı % 1.26 olarak dikkat çekmektedir. 48 ayada kadar vade yapan bankanın ödeme sıklığı konusunda ise 1 ile 3 ay arasında müşterilerine ödeme seçenekleri sunduğunu da buradan belirtmek istiyoruz.

Ziraat Bankasının farklı paket içerikleri ile sunduğu bu taşıt kredilerinde faiz oranları da değişkenlik göstermektedir.

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu Taşıt paketleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

Taşıt Ürün Paketi faiz oranı % 1.13

Taşıt Diğer Ürün paketi faiz oranı % 1.15

Komisyonsuz Taşıt Kredisi (Kaskosu) faiz oranı % 1.26

Komisyonsuz Taşıt Kredisi (Kaskolu) % 1.24

Taşıt Kredisi (Kaskosuz) % 1.21 faiz oranı ile

Taşıt Kredisi (Kaskolu) kredisinin faiz oranı ise % 1.19 olarak müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.

Yukarda bahsettiğimiz paket içerikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bankanın şubelerinden veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak bilgi alabilirsiniz.

Taşıt kredisi hakkında 3 bankanın güncel faiz oranlarını sizler için bir araya getirdik

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Yapılandırılması Ne Demektir? başlıklı makalemizde Kredi Borcu Yapılandırılması ve Kredi Borcu Yapılandırma 2017 yeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın