TC İle Kredi Notu Öğrenme

yorumsuz
196 views

TC İle Kredi Notu Öğrenme

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi kredi ve kredi ürünlerinden olan kredi kartı ve nakit avans hesabı gibi hesaplar açmak için belli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartların en önemlisi de kredi notunuzdur. Tüm bankalar tarafından ortak kabul gören bir sistem olan kredi notları  Türkiye Merkez Bankası tarafından belirlenmektedir. Ve tüm bankalar bu kredi notunu baz alarak işlem yapmaktadırlar.Bazen geliriniz iyi olsa bile kredi notunuz düşük olduğundan kredi alamayabilirsiniz.

Peki bu kadar önemli olan kredi notunu nasıl kontrol altında tutacaksınız.Bunun için geçmiş yazılarımızda kredi notunu nasıl kontrol altında alabileceğinizden bahsetmiştik. Kredi notu düşme nedenleri ni iyi bildiğinizde kredi notu öğrenme gibi bir sorununuzda olmayacaktır.

Bir diğer yazımızda ise kredi notunuzu sms ile öğrenme metodundan bahsetmiş o yöntemi yapamayanlar için kredi notunuzu nasıl tc ile öğrenebilirsiniz o konu üzerinde duralım şimdi.

Kredi notunu öğrenmek için yapmanız gerekenlerin başında son günlerde sıklıkla karşınıza çıkan reklamlarda da sıkça görebileceğiniz bankaların veya aracı kuruluşların uygulamalarından faydalanarak notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bu sorgulama işlemi için ise TC ile kredi notu sorgulamak amacı güdülerek hizmet veren firmalar, internet siteleri kurulduğundan yapmanız gereken çok basittir. Sadece TC kimlik numaranız ile bu işlemi yapabilirsiniz.Bunun için findeks gibi aracı siteleri tercih edebilirsiniz.Bunun için belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir, ayrıntılar için ilgili siteyi ziyaret ediniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir? başlıklı makalemizde Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir? en kolay kredi alma yöntemi nedir ve nasıl kredi alabilirim Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın