Telefonla Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmak

yorumsuz
151 views

Telefonla Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmak. İnsanlar alışverişlerinde birçok tercih ve imkanları elde etmişlerdir. Bu imkanların başında ise uzun bir süredir hayatımızda olan internetten alışveriş yapma tercihi gelmektedir. Elbette internet üzerinden alışveriş yapılırken ödemelerin hangi şekilde yapılacağı da bellidir. Genelde kredi kartı veya kapıda ödeme gibi seçeneklerin kullanıldığı online alışverişlerde ödemeler hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunların en yoğun olarak kullanıldığı yöntem ise kredi kartı seçeneğidir. Bazı kişiler bu yöntemi kullanmadığı zamanlarda kullanıma kapatıp sadece kullanacağı zaman anlık olarak kullanıma açmaktadır. Sizlerde bu gibi özelliklerden faydalanarak sizden habersiz yapılabilecek olan kullanımların önüne geçebilirsiniz. Hep birlikte bu işlemleri nasıl yapabileceğinize göz atalım.

Kredi Kartı İle Ödeme İmkanı

İnternetten online bir şekilde yapılan alışverişlerde kredi kartı kullanımı yaygın bir şekilde yapılıyor. İnsanlar kullanmış oldukları kredi kartlarının internetten alışverişe açmaları gerekir. Bunun için genelde şubelere başvurulsa da cep telefonu ile bu talep bankalar tarafından kabul ediliyor.

Öncelikle kredi kartının internetten alış verişe açık olup olmadığı kontrol edilir. Bu kontrolün ardından açık değilse bankaya ait olan kredi kartı üzerinde bulunan müşteri hizmetleri telefon ile aranması gerekir. Arama sonrasında gerekli olan güvenlik aşamalarının geçilmesi ile birlikte online alışveriş için kredi kartını açma talebi ilgili operatöre iletilir. Bu durumun talep edilmesinden kısa bir süre sonra kredi kartı online alışverişlere açılır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Güvenliği, Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır? ve Kredi Kartınız ne kadar güvenli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın