Tokiden Uygun Taksitlerle Ev Alma

yorumsuz
206 views

TOKİ son yıllarda ucuz konutun öncüsü olan ve özellikle dar gelirli ailelerin ev almasına olanak tanıyan bir kuruluştur. Bugüne kadar yüzbinlerce konut teslimi yapmış olan TOKİ çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde projelerine devam etmekte olan TOKİ, yeni projelere de adım atmaktadır.

TOKİ tanıtım ve satış ofisleri ev almak isteyen vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu ofislere gelen kişiler almak istedikleri evin en ayrıntılı detaylarına kadar bilgi alabilir ve kendi bütçelerine göre ev seçeneklerini değerlendirebilirler. Ofislerin amacı ev almak isteyen vatandaşların en doğru tercihi yapmasını sağlamaktır.

TOKİ’ye bu kadar yoğun ilgi olmasının sebebi yeni bir kentleşme modeli oluşturmasıdır. Yeşil alan, sağlık ocağı, okul, market, çocuk parkı ve otopark gibi unsurları bünyesinde bulundurmasından dolayı vatandaşların yoğun ilgisine sebep olmaktadır. Bunun yanında en önemli faktörlerden birisi de fiyatlarının düşük olması ve ödeme düzeninin makul olmasıdır. TOKİ vatandaşa kira öder gibi ev alma imkânı sunmaktadır. Bazı vatandaşlar ise yatırım olarak dairenin peşinatını ödeyip, daireyi kiraya vererek ödemeyi gerçekleştirmektedir. Bu şekilde hiçbir külfet olmadan ev sahibi olabilmektedirler.

Tokiden uygun taksitlerle ev alma birçok dar gelirli vatandaş için eşsiz bir seçenektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi ev almak isteyen dar gelirli aileler bu sistemle kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Bölgelere göre değişen fiyatlandırmalar mevcut. Örneğin 8.000 TL peşinat ve 700 TL aylık ödemelerle bölgesine göre kolaylıkla ev sahibi olunabilmektedir. TOKİ’de herhangi bir ara ödeme söz konusu değildir. Peşinat ödemesinden sonra taksitlerin ödenmesi yeterli olabiliyor. Ancak memur maaşına endeksli olarak taksitlere makul zamlar gelmesi gibi bir durum söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Hsbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017 başlıklı makalemizde Hsbc Bankası eft kesintisi, Hsbc Bankası eft masrafı ne kadar ve Hsbc Bankası eft ücreti ne kadar 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın