Türkiye Finans Bankası EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017

yorumsuz
178 views

Bankalar müşterilerin bazı belirli finansal desteği alabilmeleri adına hizmet sunan kuruluşlardır. Bireysel veya kurumsal olarak alacağınız finansal destekler arasında kredi kartı, krediler ve nakit kartlar, para transferleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Para aktarımı işlemlerinden EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemini havale işleminden ayıran en önemli özellik EFT işleminin farklı bankalar arası yapılan bir işlem olmasıdır. Banka içi veya bankalar arası hesapların arasında gerçekleşen bu işlemler ile hızlı bir şekilde bir hesaptan diğerine para aktarımı yapılabilmektedir.

EFT ve havale olarak iki farklı şekilde yapılan bu para transferi işlemlerinden bankalar da hizmet bedeli olarak belli bir miktarda ücret talep etmektedirler. Gerçekleştirilecek para transferi seçenekleri ve ücretleri her bankada farklılık göstermektedir. Bizler de bu yazımızda Türkiye Finans Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 ve hangi seçeneklerle para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz buna değineceğiz. Türkiye Finans Bankasının farklı başlıklara ayrılan altı adet EFT gönderim seçeneği vardır.

Hesaptan isme EFT, hesaptan hesaba EFT, kasadan isme EFT, kasadan hesaba EFT, isme gelen EFT (aynı gün içerisinde çekildiği takdirde) para transferlerinde 5000 TL tutarına kadar yapılan işlemlerde sabit olarak 30 TL işlem ücreti alınmaktadır. Bu tutarın aşılması durumunda azami oran baz alınarak farklı bir işlem ücreti uygulanacaktır. Geç gönderimle EFT’ler arasından geç EFT (16:00-17:15 şubeden) alınan işlem ücreti 40 TL’dir. Geç EFT (16:00-17:15 çağrı merkezinden) alınan işlem ücreti 12 TL’dir. Geç EFT (16:00-17:15 internet şubeliğinden) alınan işlem ücreti 4 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan ING Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2016-2017 başlıklı makalemizde ING Bankası açılış saati kaçta açılıyor, ING Bankası çalışma saatleri ve ING Bankası eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın