Yapı Kredi Banka Kartı Şifresi Öğrenme

yorumsuz
80 views

Yapı Kredi Banka Kartı Şifresi Öğrenme. Yapı Kredi bankasından alınmış olan banka kartının işleme girebilmesi ve müşterinin kullanıma başlayabilmesi için karta şifre belirlemesi gerekir. İlk etapta banka kartları müşterilerin eline ulaştırıldığı zaman ve müşteri banka şubesine giderek kartını aldıktan sonra kullanıma açılabilmesi için kendi belirlemiş olduğu şifrenin sisteme tanıtılması gerekir. Bu nedenle şifre belirleme işlemi önemli bir adım olarak kabul görür.

Yapı Kredi Banka Kartı Şifre Belirleme

TL card olarak da geçen Yapı Kredi bankasına ait olan banka kartlarına şifre belirlemek için mobil şube uygulamasına giriş yapılarak kartlarım menüsünde yer alan şifre alanına girilerek şifre belirleme işlemi yapılabilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı üzerinden de şifre belirleme işleminin yapılması ve 444 0 444 numaralı Yapı Kredi bankası müşteri hizmetleri aranarak da önce 3 numarasını ardından 2 numarasını tuşlayarak banka kartı şifre belirleme işlemi yapılabilir. Yapı Kredi bankasının bu işlem için verdiği bir alternatif yöntem ise SMS yöntemi olup, kartın önün yazan son 4 haneli rakam, kartın arkasında yazan 3 haneli güvenli kodu ve müşteri tarafından belirlenmiş olan 4 haneli şifrenin 4440 hattına mesaj atılması ile tamamlanmış olur.

Yapı Kredi Banka Kartı Şifre Değiştirme

Banka kartına belirlenmiş olan şifrenin güvenliğinden şüphe edilmesi ya da çok tahmin edilebilir bir şifrenin belirlenmesi sebebi ile müşterilerin şifre değiştirme işlemi yine internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil şube ya da SMS yöntemi üzerinden yapılabilir. Banka kartı şifresinin birinin eline geçmesi ve müşterinin bilgisi dahilinde olmayan bir çekim işlemi gerçekleştiğinde 444 0 444 hattını arayarak kapattırma talimatı verilmesi gerekir.

Yapı Kredi Banka Kartı Başvuruları

Yapı Kredi bankasından banka kartı çıkarttırmak isteyen bireylerin bu işlemi gerçekleştirebilmeleri için bankanın sunmuş olduğu yöntemlerden birini seçerek müracaatta bulunmaları gerekir. Bu yöntemler banka şubesine gidilmesine gerek kalmaksızın bir telefonla halledilebilecek işlemler olup, 5 dakikalık bir görüşme süresi içerisinde kolaylıkla yapılabilir. Müşteri hizmetleri ile yapılacak olan görüşmenin onaylanmasının ardından banka kartı ertesi gün müşterinin bağlı bulunacağı şubeye gönderilir.

Bir önceki yazımız olan Ev Alımında Tapu Masrafları Ne Kadar? başlıklı makalemizde tapu masrafı ne kadar 2018, tapu masrafını kim öder ve tapu masrafları 2018 - 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın