Yapı Kredi Bankası Ek Hesap Kapatma

yorumsuz
501 views

Yapı Kredi Bankası Ek Hesap Kapatma nasıl yapılır? Yapı Kredi Kredili Mevduat Hesabı olarak hizmet veren ve diğer ismi Ek Hesap ile de bilinen sistemin, kullanıcı tarafından istenmemesi karşısında kapatılması mümkündür. Genellikle kullanımına gerek kalmaması, faizlerin fazla gelmesi ve farklı birçok sebep ile kapatılması gündeme gelebilir. Ek hesap kapatma işlemi, oldukça hızlı ve pratik bir uygulamadır. Sebebi ne olursa olsun, hesap sahibi talep ettiği sürece hemen hesap kapatılır. Kullanıcılar emin olabilmek için hesap kapandıktan sonra da yine bilgi alabilirler.

Ek hesap, vadesiz olan mevduat hesabına bağlı olarak başka bir kredi hesabı olmasından dolayı, ilk olarak hesap kapatma işlemini yapmak için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Bu kısımdan, Ek Hesap kapatılması talebinin ilgili bölüme iletilmesi yeterli olacaktır. Müşteri hizmetlerinden verilecek bilgiler sonucunda, hesabın aynı gün kapanması mümkün olacaktır.

Hesabın kapanması için farklı bir yöntem daha bulunmaktadır. Hesap sahibinin en yakınında yer alan herhangi bir Yapı Kredi şubesine uğranması ile, burada bulunan müşteri temsilcilerinden alınacak destek sonucu, Ek Hesabın iptal ettirilerek kapatılması mümkün olacaktır. Eksi bakiye yoksa, yani Ek Hesaba ait bir borç bulunuyorsa, bu borcun tümünün ödenmesi gerekir. Borç kapatılmadan, Ek hesap kapatılma işlemi onaylanamaz. Genellikle her iki yöntemde de görevli kişi, öncelikle hesap sahibinin mevcut borç durumlarını inceleyecek ve buna göre bilgi verecektir.

Bir önceki yazımız olan İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme başlıklı makalemizde banka telefon numaramı değiştirmek ve bankadaki telefonu değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın