Ziraat Bankası Altın Hesabı

yorumsuz
114 views

Yastık altındaki birikimlerinizi değerlendirmek için Ziraat Bankası altın hesabı tam size göre olabilir. Yeni bir altın hesabı açarak paralarınızı altında değerlendirebilirsiniz, bu sayfada yer edinen bilgiler ile siz de derhal Ziraat altın hesabı açabilirsiniz.

Günümüzde gerek kısa vade, gerekse uzun solukta güzel paralar kazandıran altın, bankalar tarafınca da alım-satımı yapılmaktadır. Gram cinsinden altın alıp satarak paralarınızı değerlendirmek istiyorsanız siz de Ziraat Bankası altın hesabı açma işlemini gerçekleştirebilir, altın alım satımı yaparak para kazanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nda değişik kategorilerde altın hesapları mevcuttur, aşağıda yer edinen Ziraat altın hesabı bilgilerini inceleyebilir ve istediğiniz hesabı açarak altınlarınızı devlet güvencesinde değerlendirebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI ALTIN HESABI

Ziraat’te biriken vadesiz altın hesabı yada vadeli altın mevduat hesabı açabilirsiniz. Biriken vadesiz altın hesabında paranızı altın mevduatında değerlendirirken, diğer taraftan belirlenen vadelerle altın birikimleri yapabilirsiniz. Bu hesapta yer alacak altınlar 1000/1000 saflıkta altınlar olmaktadır. Bu hesapta alım satım işlemlerinde fiziki altın teslimatı yapılmaz. Otomatik ödeme talimatları vererek belirli günlerde gram altın alımı yapabilirsiniz. Hesapta bakiye olmaması halinde yönerge iptal edilecektir. Ziraat vadeli altın hesabı ile de; birikimlerinizi altında değerlendirirken hem altının piyasa artışından kazanabilir, hem de bankanın sunmuş olduğu cazip faizlerden para kazanabilirsiniz. 30-400 gün vadeli olmak kaydıyla açılacak bu hesapta, minimum 10 gram altının bulunması gerekmektedir. Bu hesapta faiz oranları 0,50 ile 0,80 içinde vade süresine bakılırsa değişmektedir.

Ziraat altın hesabı açma istiyorsanız siz de Ziraat Bankası’ndan hesap açmanız ve sonrasında web bankacılığını aktif etmeniz gerekmektedir. Şubelerden de altın alımı yapabilirsiniz sadece web şubesini kullanarak daha pratik altın alım-satımı yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nda hesabınız yoksa yada web bankacılığı şifresini almak istiyorsanız aşağıdaki ilgili mevzulara göz atabilirsiniz. Eğer vadeli altın hesabı açmak istiyorsanız minimum 10 gram ve üstünde altın alımı yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın