Ziraat Bankası Altın Tahvili İptali

yorumsuz
80 views

Ziraat Bankası Altın Tahvili İptali Tahvilin Tanımı Hakkında. Anonim veya sermaye şirketlerin fon (alım gücü) ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çıkardıkları borçlanma tipi senetlerine bonolarına tahvil denmektedir. Anonim şirketler genel kurul kararı ile tahvil çıkarabilirken. Fakat çıkarılan her tahvilin değeri aynı statüye ve fiyata sahip olmalıdır. Bunun yanında ilgili şirket ödenmiş sermayesinden daha fazla tahvil çıkaramaz. İlgili şirket tahvil çıkarmak isterse bu şirketler sermaye piyasası kurulundan ’den izin almak zorundadırlar.

Yastık Altında Saklanan Altınlar Hakkında

Bilindiği üzere Türkiye diğer ülkelere nazaran daha ayarı yüksek altın kullanmaktadır. Ülkemizde bulunan altın çeşidi daha kaliteli daha gösterişlidir. Bunun nedeni ise Türkiye’de gelenek görenek örf adetler olsun altın çok önemli bir yere sahiptir. Düğünler kınalar nişanlar sünnetler olsun altın edilebilecek en güzel en kıymetli hediyedir. Ülkemizin gelenek ve göreneklerin de atın Herhangi bir sıkıntı ekonomik bir buhran olmadığın satılmaz Bu nedenle ülkemizde hatırı sayılır derecede altın saklanmaktadır yastık altında nedir.

Ülkemizdeki altın rezervi Daha doğrusu Merkez Bankası’ndaki altın rezervi ne kadar çok olursa Ülkemizin ekonomik durumu o yönde pozitif veya negatif olarak etkilenmektedir. Kişilerin yastık altında sakladıkları altınlar ülke ekonomisine bir nebze olsun canlandıracak düzeydedir. Şu anda gündemde olan altın tahvili sayesinde kullandıkları ya da sakladıkları hurda altınlar değerinin artması yönünden kullanabilecektir. Bu altınların altın tahlilinde kullanılması Hem altın sahibine hem devletimizi pozitif yönde etkileyecektir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili Hakkında

Bu Tahvil tipinde fiziki altını bulunan bireysel yatırımcılar veya müşterilere belirli bir kar getirisi sağlayarak yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile devlete bağlı olarak çalışan hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen bir belgedir. Bu Belge altına dayalı endeksli kira Sertifikası veya Altın Tahvili alacak müşteriler, yastık altında duran sakladıkları altınlarını kayıp veya çalınma riski olmadan, devlet güvencesiyle birlikte yatırıma dönüştürme getiri elde etme imkânına sahip olmaktadır.

Talep toplama yöntemi aracılığı ile yapılacak Altın Tahvili veya Altına Dayalı endeksli Kira Sertifikası ihraçlarına ziraat bankası aracılık etmektedir. Banka Müşterileri, Hazine Müsteşarlığı tarafından yayımlanan Basın Duyurusu ve ilanı veya müşteri veya Yatırımcı Kılavuzu’nda tanıtılmış olan nitelikteki hurda altınlarınızı (22 ve 24 ayar altınlar kabul edilebilecek olup; ama üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altını (takı) ve ayrıca Reşat Altınlar kabul edilmeyecektir. Ziraat bankasına altınınızı getirdiğiniz takdirde bu tahvilden faydalanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Altın Tahvili İptali Hakkında

İlgili İşlem hakkında genel bilgiyi banka şubesi veya telefon bankacılığıyla öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti Ne Kadar? başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Kredi Kartı ücreti 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın