Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme

yorumsuz
865 views

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme 

Bankamatikler para gönderme ve alma yollarının yapıldığı yerlerin başında gelir. Maaşlarımızı, burs ve kredilerimizi alır ve ailemize ya da başka yerlere para gönderir, bankada olan paramızı çekeriz. Türkiye’de en çok kullanılan bankamatiklerin başında bir devlet bankası olan Ziraat bankası gelmektedir. Ziraat bankası devlet ödemelerin yapıldığı ve para göndermek için seçilen bankaların başında gelir. Bu yüzden sık sık kullanırız. Ama bazen kartımız kaybolabilir ya da evde unutabiliriz.

Bu durumda bankada olan işlemlerimizi yapmak için eskiden beklememiz gerekirdi. Fakat artık kartsız da bankamatik işlemlerimizi de yapabiliriz. Peki nasıl? Ziraat bankasının bir hizmeti olan kartsız para çekme işlemini yapmak son derece basittir ve bunun için size gereken sadece telefonunuz ve T.C kimlik numaranızdır. Ziraat bankası kartsız para çekme işlemini yapmak için yapmanız gereken:

  1. Öncelikle bankamatikten işlemler bölümünde olan “ Kartsız İşlem “ menüsünü seçin.
  2. Ziraat bankasında kayıtlı olan Telefon numaranız ve T.C kimlik numaranız istenecektir. Bunları girin.
  3. Ekranda sıralanan kartlardan sizin için en uygun kartı seçin ve kart şifresiniz girin.
  4. Bu işlemden sonra cebinize SMS yoluyla Ziraat Banka’sının gönderdiği şifreyi alacaksınız. Şifre doğrulama bölgesine bu şifreyi yazın ve onaylayın.

Bu dört adımdan oluşan sistem sonunda artık bilgilerinize ve hesabınıza erişebilirsiniz. Artık yapmanız gereken hesabınızda para miktarını seçip onaylamaktır. Bu sayede kart gerekmeden paranızı çekebilirsiniz. Ziraat Bankasının kartsız para çekme hizmeti sayesinde kartınızı kaybetseniz veya bir yerde unutsanız da paranızı çekebilir ve diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde artık günlerce yeni kart beklemek ya da eve geri dönüp kartınızı almak zorunda kalmazsınız. İhtiyacınız olan ise sadece telefon numaranız ve T.C kimlik numaranızdır.

Bir önceki yazımız olan Başkasının Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Başkasının adına kredi notu öğrenmek, Kredi Kayıt Bürosu ve Kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın