Ziraat Bankası Eft Saatleri

yorumsuz
178 views

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Ziraat bankası eft ücretleri, her zaman değişebiliyor. Devlet destekli bir banka olması nedeniyle, çoğu zaman sabit kur üzerinden hesaplanan bu işlemler, yapılan tutarların boyutuna göre belirleniyor. Dijital bankacılık üzerinden yapacağınız eft işlemleri farklı, bankamatik üzerinden yapacağınız eft işlemleri farklı, şubelerden yapacağınız eft işlemleri farklı bir fiyata sahiptir. Bunu en iyi bizzat ödeyeceğiniz tutarı işin işine katarak hesaplayabilirsiniz. Lakin şunu söyleyebiliriz ki, havale ücreti bakımından ortalama %4’lük bir kesinti yapmaktadır ziraat bankası ve bankalar arasında belki de en sabit kesintiyi Ziraat yapmaktadır.

Çoğu zaman bankamatikten bizzat başkasının hesabına para yatırma işinden ücret kesmese de, artık (2015 şubat itibari ile) belirli müşterilerin hesaplarına para yatırır iken, bazen para almaktadır. 200 TL yatırdığınız zaman da, 10 TL yatırdığınız zaman da sabit olarak 5 TL kesinti yaptığını söyleyebiliriz. Tabii bankanın bu müşteri seçim kıstası tam olarak nasıl bir trafik ile sağlanıyor o konuda güncel bilgiyi tekrar vereceğiz. Ama şu an şunu söyleyebiliriz ki, kağıt üzerinde eft işleminden en uygun alan banka bizzat ziraat bankasıdır. Diğer işlemler için deneme yaparak, daha çok insana ulaşarak ve buna benzer çözümler yaratarak sonuçları inceleyebilirsiniz. Sizin için en uygun fiyatı hangisi veriyor ise (şube, online banka ve bankamatik arasından) bizzat oradan işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Borcumu Ödedim Neden Kredi Alamıyorum? başlıklı makalemizde borcum olmadığı halde kredi alamıyorum, borcum yok ama kredi vermiyorlar ve Borcumu Ödedim Neden Kredi Alamıyorum? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın