Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

yorumsuz
221 views

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan ve kamusal sermaye destekli bankalar arasında yerini korumakta olan Ziraat Bankası, müşterilerinin günlük ihtiyaçlarını giderme adına finansal destek kartlarından birisi olan Ziraat Maximum Kredi Kartını müşterilerine kullandırmayı hedeflemektedir. Bu kartı kullanmak için Ziraat Bankası’nın birçok farklı hizmetlerini kullanarak başvurmak gerekmektedir. Yapılan başvurular Ziraat Bankası tarafından değerlendirmeye alınıp, 10 gün içerisinde olumlu veya olumsuz bir şekilde tekrardan dönüş sağlanmaktadır.

10 gün içerisinde herhangi bir geri dönüş sağlanmadığı takdirde bu sefer atılacak adım Ziraat Bankası Çağrı Merkez’ine ulaşmaktır. Ziraat Bankası müşterileri, kredi kartı durumunu öğrenebilmesi için 444 0 000 numaralı telefona bağlanıp, sesli sistemle kredi kartı başvuru sorgulama bölümüne yönlenmesi gerekmekte. Bu departmana bağlanma durumunda, yetkililere kredi kartının ne durumda olduğunu sorması yeterli olacaktır.

T.C. Vatandaşlık numarası üzerinden sorgulama neticesinde Ziraat Bankası Çağrı Merkezi gerekli açıklamayı yapacaktır. Kredi Kartı başvuru sonucunu öğrenmenin bir başka yolu ise en yakın şubelerden birisine giderek bireysel müşteri hizmetleri departmanına uğramak olacaktır. Bireysel müşteri hizmetleri departmanından T.C. Vatandaşlık numarası üzerinden sorgulama yaptırılabilmekte.

Başvuru Yapma

Online olarak internet üzerinden Ziraat Bankası Kart Başvurusu yapabilmek mümkündür. Ziraat Bankası web adresinden yapılabilecek başvurular için nüfus cüzdanı, doğum tarihi ve diğer bilgiler istenmektedir. Bilgileri sırasıyla girmenin ardından başvuru hızlı ve kolay bir biçimde yapılabilmektedir. SMS bilgileri ile işlem yapan müşterilere başvuru yapılır yapılmaz bilgi gitmektedir. Alışverişlerin daha kolay olmasından dolayı Ziraat Bankası’nın kredi kartları Türkiye’de fazlasıyla ilgi görmektedir.

Online Yapılan Başvuru Durumları

Online bir şekilde internet üzerinden yapılan Ziraat Bankası kredi kartı başvurularında işlemler daha hızlı ilerlemekte. Ziraat Bankası yetkilileri, online yapılan başvuruların olumlu ya da olumsuz cevaplarını başvuruyu yaparken verilmekte olan e-posta veya cep telefon numarasına iletmekte. Şubeden yapılan işlemlere nazaran online yapılan işlemler için Ziraat Bankası yetkilileri, daha kısa bir süre zarfı içerisinde veya onay/red mesajı vermekte. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası web adresinden de başvuruları takip edebilmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde ziraat kredi kartı şifresini unuttum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın