Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifresi Öğrenme

yorumsuz
457 views

Ziraat bankasından almış olduğunuz kredi kartınızın şifresini öğrenmek için yapmanız gerekenler aslında çok kolaydır. Eğer almış olduğunuz kredi kartınızın şifresini almayı unuttuysanız bunun için şubeye giderek bilgilerinizle şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken pek çok durum vardır.

Bunlardan öncelik verilen olanı kredi kartı sahibinin kimlik belgenizin sizlerdenistenmesidir. Bankalar kredi kartının sahibinin siz olduğunuzu doğrulamak için kimlik belgenizi mutlaka görmek istemek durumundalardır. Tabi bir tek kimlik belgesi dahi yeterli değildir. Bankanın belli başlı prosedürü vardır. Bazen kredi kartınızın şifresini öğrenmek günler bile sürebilmektedir.

Bankaya Gitmeden Kart Şifresini Almak Mümkün Değil Midir?

Almış olduğunuz kredi kartınızın şifresi size verilen bir kağıtta yazıyor olmalıdır. Eğer böyle bir kağıt sizin elinize geçmedi ise bunun için yapılması gerekenler çok basit bir iştir. Ziraaat bankası müşteri temsilcisini arayarak verilecek olan bilgiler dahilinde sizlerin şifrenizi kurtarmanız çok kolay olacaktır.

Kurtarılan Şifre Değiştirilebilir Mi?

Şifrenizi bankada veya telefonda değiştirdikten sonra yeni bir şifre oluşturmanız mümkündür. Telefonda şifrenizi değiştirmek için müşteri temsilcisiyle bağlantı kurup ilk kredi kartınızın şifresini öğrendikten sonra yeni kredi kartınız için şifrenizi isteyebilirsiniz.

Kredi Kartı Şifresini Mobil Bankacılık İle Kurtarabilir Miyiz?

Bu işlem diğerlerine oranla çok daha basit bir işlemdir. Yapmanız gerekenler mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmanızdır. Bu işlemin ardından mobil bankacılık kullanıcı bilgileri bölümünden şifremi unuttum bölümüne girerek unutulan şifreyi kurtarmak için gerekilen aşamaları yapmanız lazımdır. Bu aşamada sizlerden kişisel bilgileriniz istenecektir. Vermiş olacağınız bu bilgiler ışığında sizler de kolaylıkla şifrenizi kurtarabileceksinizdir.Bütün bilgiler kredi kartınızı aldığınız zaman vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda olmakta olup ve doğru bilgilerinizi girmek durumundasınızdır.

Peki Kredi Kartı Şifresi Nasıl Oluşturulmalıdır?

Kredi kartı şifreleri hiçbir zaman doğum yılı, önemli bir yılınız ve diğer sitelerde kullanmış olduğunuz bir şifre olmamalıdır. Bu ve bunun gibi bir şifre oluşturulduğu taktirde sizin kredi kartınız başka kişiler tarafından kolayca ele geçirilebileceği gibi sizin adınıza çeşitli kredi dahi çekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Krediden Cayma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ziraat bankası kredi iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın